logo

Czas na tablet

logo

Czas na tablet ! W ten sposób można w jednym zdaniu określić to, co się aktualnie dzieje,  jeśli chodzi o ten gadżet. Tablety znienacka wkroczyły do świadomości polskiego odbiorcy elektroniki ( możesz o tym także przeczytać na forum o tabletach), i wygląda na to, że pragną w niej zadomowić się na dłużej. Pionierem była jak można się domyślić firma Apple. Steve Jobs już od jakiegoś czasu dumał nad zbudowaniem takiego narzędzia, jakie mogłoby być mniejsze od laptopa i wygodniejsze w przenoszeniu z miejsca na miejsce. Takie, które komfortowo można byłoby używać w czasie podróży. Prócz tego miało to być urządzenie zużywające mniej mocy baterii. Krótko mówiąc. by możliwe było bez ładowania podróżować koleją z Sopotu do Zakopanego.

I powstał iPAD

No i udało się. Świat zadziwił iPAD. Jednakowo jak iPhone zaopatrzony w dotykowy wyświetlacz z techniką wielo-dotyku. Aktualny segment tabletów, to w rzeczy samej nie tylko iPAD, ale również bardzo szybko rozwijający się rynek urządzeń zaopatrzonych w OS Android. System operacyjny wprowadzony do boju przez giganta pośród wyszukiwarek internetowych, czyli korporację Google. Android oferujący otwarty kod źródłowy, inaczej aniżeli iOS, rozpoczął pogoń za tablety z pewnością staną się przyszłością rynku urządzeń mobilnychiPAD-em, jeśli chodzi o popularność. Wartością dodaną Androida było i jest to, że większa część tabletów na rynku została wyposażona w ten system. Za wyjątkiem naturalnie tabletu iPAD, oraz tabletami zaopatrzonymi w OS Windows.

Trzeci dominator na rynku tabletów

Microsoft to trzeci dominator na rynku tabletów, obok Apple i Google. Jednak żeby była jasność gracz z wiele mniejszymi udziałami w rynku. Tak naprawdę zamiarem Microsoftu jest dopiero wywalczenie udziału w rynku urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Windows. Bezsprzecznie stanie się to z najświeższą jego wersją, a więc Windowsem 8. Eksperci tego segmentu przyznają, iż może to być OS najbardziej dostosowany do pracy (a nie do zabawy) mając na uwadze sposobność wykorzystania aplikacji Office. Gdy do tego dojdzie, wtedy tablet z pewnością zostanie najbardziejj wartościowym typem komputera na rynku. Z parametrami równymi „dorosłym” komputerom oraz dużo lepszą mobilnością.
Aktualnie amatorzy tabletów zafascynowani są wielką ilością gier, które mają możliwość odtworzyć na tablecie. Na platformie Androida dzieje się to za pośrednictwem sklepu Google Play. Z kolei na iPAD-a można przenosić gry i aplikacje ze sklepu AppStore. Zaś tablety z OS-em Windows są wspierane przez Windows Store.

Z jakiego powodu tak polubiliśmy tablety?

O mobilności tabletu była już mowa powyżej. Ponadto tablet ekscytuje pojemnościowym ekranem z wielodotykiem. W coraz większej ilości urządzeń dotyk ma dziesięć punktów, co oznacza że możemy bez wysiłku sterować tym co na ekranie. Dowolnie rozszerzać, i ściągać obraz. Po prostu korzystać do woli z możliwości ekranu.
Spora liczba tabletów jest konstruowanych z matrycą IPS (jedną z marek z taką matrycą oferuje już nasz sklep z tabletami). Technologia In-Plane -Switching to nowy rodzaj zoptymalizowanej matrycy, która zapewnia rewelacyjne kąty widzenia, nawet do 178 stopni. Ponadto daje możliwie najlepsze odzwierciedlenie prawdziwych kolorów. Jeśli mamy na biurku tablet 10 calowy, to oglądanie filmów będzie pełną rozkoszą. Znaczna część użytkowników zupełnie przerzuciła się na tablet, dając sobie spokój z wyświetlaniem filmów na notebookach, czy pecetach.

Obowiązkowe sloty w tablecie

tablet powinien posiadać zespół parametrów o okreslonej specyfikacji technicznejUrządzenie mobilne zwane tabletem ma kilka szczególnie przydatnych wejść (o tym jak kupić tablet, i jakie gniazda są obowiązkowe szerzej piszemy w poradniku) jak na przykład slot HDMI, za którego pośrednictwem damy radę połączyć nasze urządzenie mobilne z wyświetlaczem komputera, lub telewizorem i pokazywać na nich obraz. Jak również odtwarzać dźwięk w cyfrowej jakości.
Innym slotem jest USB, albo też coraz bardziej popularne mini USB, które da nam możliwość połączyć się z dostępnymi urządzeniami mającymi porty USB. Gdy jest to wejście mini, wówczas konieczne będzie zastosować kabel przejściowy.

Sceptycy mobilności tabletu

Tym, którzy nieco sceptycznie podchodzą do sprawy mobilności tabletu, powiedzmy iż gadżet zwany tabletem można świetnie zaopatrzyć w zgrabny futerał. Służą ku temu solidnie wykonane futerały, czy też etui. Ponadto, na przykład do tak zwanego etui książkowego jesteśmy w stanie wpiąć przez slot USB – klawiaturę, która znacząco uprości pisanie.
Jak widać tablet, to na chwilę obecną nie tylko urządzenie elektroniczne do gier, lecz niebawem może się okazać najważniejszym narzędziem pracy (ciekawy artykuł o przyszłości tabletów prezentuje branżowy blog o tabletach) dużej liczby podróżujących biznesmenów

Napisz Twój komentarz do artykułu

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

logo
logo
Artykuły gościnne | właściciel: Paweł Krzyworączka