logo

Do czego można wykorzystać tablet?

logo

Tablet to nie tylko zwykły gadżet, jak jeszcze niedawno wielu myślało.  To także użyteczne urządzenie, które sprawia, że zwykła praca stanie się przyjemniejsza. Na domiar tego, tablet może być wykorzystywany jako narzędzie rozrywki i do umilania czasu w ciągu podróży. Jest mnóstwo sposobów zastosowania tabletów, obecnych na polskim rynku. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.

Nowoczesne narzędzie pracy

Najnowsze tablety mają wiele różnorodnych funkcji umożliwiających prawie tak samo wydajną, jak na „dorosłych” komputerach. Poniżej prezentujemy możliwości tabletu i jego szerokie zastosowanie.

Bądź online bez laptopa

Przeglądanie stron Internetu poprzez tablet jest wyjątkowo intuicyjne. Możemy to zrobić za pomocą dobrze znanej nam przeglądarki Google Chrome, czy też Opery. Wszystkie dostępne przeglądarki są w wersjach mobilnych. W domu łączymy się z Internetem za pomocą modułu WiFi poprzez router. Natomiast, gdy jesteśmy poza zasięgiem routera możemy skorzystać z opcji modemu 3G, który to jest już instalowany w wielu tabletach na rynku.  Jeżeli dany tablet nie ma wbudowanego modemu, wówczas konieczne jest jego zewnętrzne podłączenie. Każdy operator komórkowy w Polsce dysponuje własnymi modemami z kartą SIM.

Tablet jako narzędzie rozrywki

osoba obsługująca tabletW Internecie i w e-sklepach takich jak Google Play odszukamy niemało aplikacji, a wśród nich gry tworzone z myślą o tabletach i smartfonach. Ich najważniejszą zaletą jest fakt, że korzystają one z czujników równowagi oraz temperatury zainstalowanych w urządzeniu. Skutkiem tego gry są nie tylko „uzależniające”, ale też stanowią ciekawą alternatywę w porównaniu do tych na laptopy. Gra na tablecie może być także rozwijająca – na pewno docenią to opiekunowie małych dzieci. Starczy rzucić okiem na aplikacje do nauki języków obcych, czy też kliknąć w programy rozwijające zdolności manualne czy ćwiczące pamięć. Ponadto, oglądanie video na tablecie to wyśmienity sposób na skrócenie sobie czasu podróży autobusem. Podobnie przeglądanie e-booków, czy mobilnych wydań czasopism. Wystarczy wgrać na tablet pliki z video lub playlistą oraz zamówić prenumeratę. To ostatnie rozwiązanie jest szczególnie interesujące ze względu na cenę: już od kilkudziesięciu złotych rocznie możemy uzyskać dostęp do najświeższych wydań magazynów.

Cały czas na bieżąco

Twórcy aplikacji na różnego typu tablety pomyśleli także o innych  ciekawych rozwiązaniach. Standardem już są przykładowo programy prognozujące temperaturę i warunki atmosferyczne, wyświetlające najbardziej aktualne wiadomości ze świata, ebooki kulinarne czy nawigacja satelitarna. Intuicyjna nawigacja w tablecie ułatwia prędkie dotarcie do wyznaczonego celu, a ergonomiczny kształt urządzenia powoduje, że łatwo go zamontować w aucie. Osobom, które piszą internetowego bloga lub cenią aktywne wirtualne życie na tzw. społecznościówkach, bez wątpienia spodobają się aplikacje usprawniające prędkie uploadowanie zrobionego właśnie zdjęcia czy filmu.

Tablet – faktycznie drogi gadżet?

Niemało osób błędnie sądzi, iż tablety są w dalszym ciągu bardzo drogie. Sytuacja ta jednak zmieniła się w przeciągu ostatnich lat. Wiele marek takich jak Archos, Manta, GoClever, czy Kiano wypuściły na rynek urządzenia o naprawdę ciekawych parametrach, z ceną poniżej tysiąca złotych. Dla przykładu podajmy model Kiano Pro 10 Dual, czy GoClever A971. Ponadto firmy telekomunikacyjne oferują tablety nawet w ramach abonamentu czy umów typu mix. Także w zwykłej sprzedaży tablety ostatnio dodawane są do droższego sprzętu, np. komputerów, za symboliczną złotówkę. Dostępnośc tabletów już za kilkaset złotych pozwoliło skorzystać wszystkim tym, których nie stać było na urządzenie marki iPad. I dobrze, bo tym samym rynek tabletów bardzo się rozwinął.

2 Responses to “Do czego można wykorzystać tablet?”

  1. Tablet to faktycznie bardzo fajny wynalazek.
    Jest przede wszystkim bardzo praktyczny, a do tego jest lekki i niewielkich rozmiarów. Nie wyobrażam sobie teraz podróży biznesowych bez mojego tabletu 🙂

  2. Artur Pawelec pisze:

    I jeszcze jedno praktyczne zastosowanie tabletu – cyfrowa przenośna biblioteka. Dzięki niemu nie dźwigam już kilogramów niepotrzebnych książek i notatek. Pozdrawiam wszystkich użytkowników tabletów,
    Artur

Napisz Twój komentarz do artykułu

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

logo
logo
Artykuły gościnne | właściciel: Paweł Krzyworączka