logo

Seniorfony – wybór telefonów

logo

„Czy jesteście zadowoleni ze swoich telefonów komórkowych?” Kto taki? Nasi dziadkowie i babcie! Prawdopodobnie spora część z nich odpowie, że nie są zadowoleni. Powodem jest z pewnością zły dobór telefonu. O podstawowych funkcjach seniorfonów można poczytać w sieci. Dziś chciałbym zaproponować trzy wybrane modele czołowych firm produkujących telefony dla dziadka.

Pierwszy model telefonu dla seniora w naszym przeglądzie to Barel S200

Telefon dla dziadka Barel S200Ten telefon wyróżnia się niespotykanym projektem użytkowym, prostotą obsługi oraz obrazkowym menu. Projektując ten telefon dla emeryta zastosowano innowacyjne rozwiązanie, jakim jest obrazkowe menu. Nie posiada on żadnych informacji tekstowych w menu, a więc nie ma kłopotu z jego czytaniem i rozumieniem. Ta funkcja w intuicyjny sposób informuje nas, w jakim miejscu menu jesteśmy i co należy zrobić, aby wybrać daną funkcję telefonu.

Zrezygnowano w tym modelu z funkcji wysyłania i odbierania sms-ów. Celem takiego rozwiązania było maksymalne uproszczenie obsługi telefonu.
Ważnym atutem urządzenia jest również brak zabezpieczenia simlock. Dzięki takiemu rozwiązaniu działa on w każdej sieci komórkowej.

Barel S200 ma duże wygrawerowane cyfry na klawiszach. Praktyczne rozwiązanie w postaci silnego niebieskiego podświetlenia wyświetlacza z pewnością ułatwi korzystanie z aparatu osobom o słabym wzroku.
W tym modelu są wszystkie funkcje telefonu dla seniorów: przycisk SOS, proste wybieranie numerów, tryb głośnomówiący, a także alarm wibracyjny.

Co ciekawe, w Barelu S200 brakuje książki telefonicznej. Z jednej strony jest to dalsze upraszczanie telefonu. Z drugiej zaś strony, taki mankament dla wielu ludzi przekreśla ten model.

Emporia TIME

Emporia TIME z klapkąTelefon Emporia TIME to prosty i funkcjonalny telefon dla ludzi starszych. Ma on szereg bardzo przydatnych funkcji, które umilają jego codzienne używanie.
Niezwykle ważna funkcja to indywidualnie regulowana głośność słuchawki oraz głośników. Są one dostrojone do współpracy z aparatami słuchowymi. Czcionka o regulowanej wielkości znacznie poprawia czytelność tekstu.

Książka telefoniczna, która może pomieścić 100 kontaktów, z których 5 można ustawić na początku jako ulubione (Top 5). EmporiaTIME (zobacz inne telefony Emporia w sklepie z telefonami) przechowuje w pamięci do 50 wiadomości SMS. Do obsługi sms-owania można przejść przez suwaki z boku telefonu.
Emporia Time posiada bardzo duże klawisze z wygodnymi punktami nacisku. Ułatwiają one korzystanie z telefonu i pisanie wiadomości.

Ten model Emporii oferuje różne dzwonki polifoniczne, a także bardzo mocne wibracje i migający świetlny sygnał połączenia przychodzącego.

Budzik i przypomnienia ustawia się za pomocą przycisków z boku telefonu. Wbudowana latarka LED i kalkulator to inne praktyczne narzędzia dostępne na wyciągniecie ręki.

Komórka myPhone 1050 Simply

myPhone 1050 Simply, czyli prosta komórkaOstatni model na dziś to myPhone 1050 simply (zobacz nieco nowszy model: myPhone 1055). Jak sama nazwa sugeruje, jest to aparat prosty, co nie oznacza wcale mało funkcjonalny. Ma on wszystkie funkcje, która posiada każdy szanujący się telefon dla seniora.
Duże klawisze o wyraźnym opisie oraz prosty czytelny wyświetlacz to podstawowe atrybuty tego telefonu. Inną ważna funkcja to kontrolowana siła nacisku klawiszy. W „simply” nie można po prostu pomylić klawiszy lub nacisnąć pomyłkowo dwa z nich jednocześnie.

Obudowa jest wykonana z wysokiej jakości tworzyw sztucznych. myPhone 1050 simply ma zastosowany (jak w wielu telefonach dla ludzi starszych) przełącznik suwakowy do obsługi kilku funkcji. Za jego pomocą możemy włączyć i wyłączyć wbudowaną latarkę diodową lub radio FM. Najważniejszym praktycznym użyciem takiego suwaka jest zastosowanie go do blokady klawiatury. Przycisk SOS, który znajduje się na tyle obudowy telefonu, to dziś już klasyka w seniorfonach.

Napisz Twój komentarz do artykułu

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

logo
logo
Artykuły gościnne | właściciel: Paweł Krzyworączka