logo

Starość kontra najnowsza technika.

logo

Okazuje się, że najnowsze sprzęty techniczne produkowane są jedynie dla młodych. Ludzie starsi, po pierwsze nie zawracają sobie głowy poznawaniem kolejnych wynalazków. Po drugie okazuje się, że osoby w podeszłym wieku mogą mieć problemy ze zrozumieniem działania przykładowo – nowoczesnego telewizora. Gdy myślimy o telefonie dla osób starszych, zazwyczaj wyobrażamy sobie aparat tradycyjny. Z jego obsługą nie powinni mieć kłopotów również ci, którzy nie gonią za każdą wychodzącą sensacją techniczną.

Telefony stworzone dla osób starszych

Ciekawy widoczekJednak, jak przekonują znani producenci telefonów, podeszły wiek nie eliminuje możliwości nabycia nowoczesnego aparatu telefonicznego, stworzonego mając na uwadze szczególne dla seniorów wymagania. Od kilku lat na współczesnym rynku zakupić możemy tak zwane komórki przeznaczone dla ludzi starszych. Urządzenia te wyposażono w szereg pomysłowych ułatwień. Zezwalają one na szybkie przyswojenie podstaw obsługi komórki.

Charakterystyka telefonów dla najstarszych

Ówcześni seniorzy to często ludzie, nie zamykający się tylko we własnych domach oraz regularnie podróżujący czy też umawiający się z sąsiadami. Najstarsi z zapałem korzystają również z propozycji rozrywkowych miejscowości, z których pochodzą. Nie zaskakuje tendencja, że producenci postanowili wyjść na przeciw ich indywidualnym wymaganiom a co za tym idzie stworzyć aparaty przeznaczone tylko dla nich. Czym powinien określać się telefon komórkowy przeznaczony dla seniora? Na pewno czytelnym systemem obsługi. W tym aparacie domyślnie instalowane są tylko podstawowe usługi, z pominięciem organizatorów czy obsługiwania portali społecznościowych. Z czasem oswajanie się z nowościami okazuje się większą trudnością. Telefon stworzony dla kilkudziesięciolatków musi być łatwy w obsłudze, tak by już za pierwszym razem starszy domyślił się jak trzeba go użytkować. Warto podkreślić, że starość rządzi się specyficznymi prawami. Często, w okresie starości mamy do czynienia z kłopotami ze słuchem, zmysłem wzroku oraz zapamiętywaniem. Także o tych faktach pamiętali tworzący telefony dedykowane potrzebom seniorów.

Najczęściej przydatne funkcje. Szerokie, kontrastowe wyświetlacze oraz spore przyciski umożliwiają obsługiwanie telefonu osobom, które codziennie muszą nosić okulary. Dodatkowo, elementy klawiatury numerycznej są skonstruowane w taki sposób, by przyciskanie ich nie sprawiało kłopotu, co za tym idzie mają zwolnione powtarzanie i charakterystyczny ton oznajmiający wybór każdego przycisku. Ci, którzy cierpią na problemy z zapamiętywaniem mogą być zadowoleni z możliwości rejestrowania numerów telefonów a także przypisywania ich konkretnym elementom klawiatury. Dzięki tej funkcji z łatwością połączyć się będą w stanie z każdą osobą. Sygnały o głośniejszym, niż zazwyczaj, natężeniu przydatne będą zwłaszcza w przypadku osób, jakich słuch daleki jest od perfekcji. W większości aparatów dla seniorów najczęściej wykorzystywane funkcje możliwe do wybrania są nie jedynie z menu głównego ale też z samej obudowy. Zamontowane po boku przyciski ułatwiają dotarcie do edytora smsowego czy listy połączeń, pomijając wymóg przeszukiwania znacznej ilości pozostałych opcji. Sporo z dostępnych telefonów przeznaczonych dla seniorów wyposażonych jest w przyciski specjalne. W nagłym wypadku można błyskawicznie wybrać numer 112 a więc np. skontaktować się ze szpitalem.

Telefony i plany taryfowe

Niemal każda z wspomnianych powyżej opcji ułatwia starszym ludziom zbliżenie się do nowoczesnej technologii. Przedsiębiorstwa telekomunikacyjne, oprócz starannie skonfigurowanych aparatów telefonicznych, oferują szczególnie zmodyfikowane abonamenty, jakie powinny odpowiadać potrzebom starszych osób. Ich podstawową cechą będzie atrakcyjna cena, a także dodatkowe minuty, jakie zużyć można na telefony krajowe i międzynarodowe. W specjalnym planie abonamentowym nie ma powiedzmy dostępu do portali społecznościowych, jaki będzie osobom starszym naprawdę nieprzydatny.

Comments are closed.

logo
logo
Artykuły gościnne | właściciel: Paweł Krzyworączka