logo
Przeglądasz kategorię: Biznes, Finanse, Gospodarka

Biznes, finanse i gospodarka

Tryby biznesu i gospodarkiTo jedna z najbardziej rozbudowanych i najszerszych kategorii. Wymieńmy tylko podstawowe i przykładowe tematy, które powinny się znaleźć w tym dziale:

  • Prowadzenie biznesu. Wszystko, co jest związane z prowadzeniem firmy. A więc jak zatrudniać pracowników i kiedy. Po co potrzebny jest biznes plan. Jakie dotacje są możliwe do pozyskania i dla jakich rodzajów przedsiębiorstw. Jakie składki zobowiązany jest płacić przedsiębiorca, oraz co możemy sobie odliczyć od podatku.
  • Współpraca biznesowa. Jakie są możliwości i modele współpracy biznesowej - w Polsce i nie tylko. Co w ogóle rozumiemy pod pojęciem współpracy w biznesie. Co to jest barter i czemu niektórym to się opłaca. Kiedy młode firmy mają szansę na zainteresowanie inwestorów, jak np. Aniołowie Biznesu. Te i wiele innych aspektów traktujących o szeroko pojętej współpracy między małymi, średnimi, a nawet dużymi firmami.
  • Mikro i makroekonomia. Czym różnią się te dwa pojęcia. Kto tak naprawdę tworzy jedno i drugie hasło. Jakie są podstawowe czynniki opisujące mikro i makroekonomię.
  • Gospodarka. Każdy serwis, blog, forum, które zawiera treści o gospodarce. Jakie są główne gałęzie naszej gospodarki. Co to jest import, a co to eksport. Jaki procent bezrobocia panuje w krajach rozwiniętych, a jaki w państwach biedniejszych. Czemu ludzie emigrują za granicę swoich państw w celach zarobkowych i czy to na dłuższą metę faktycznie im się to opłaca. Co oznacza pojęcie kryzysu gospodarczego i które państwa ten kryzys dotknął w mniejszym stopniu, a które w większym. Czy Polska faktycznie jest jednym z liderów gospodarczych Europy. Które państwa są zaliczane do tzw. tygrysów gospodarki azjatyckiej. Co to jest giełda i jak można na niej zarobić. To tylko kila przykładowych pojęć, które kryją się pod słowem gospodarka.
  • Finanse. Co to w ogóle są finanse i czym różnią się na przykład finanse województwa od finansów Państwa. Doskonałe miejsce dla wszelakich serwisów mówiących o sposobach i możliwościach zarabiania. Tutaj będziemy mogli znaleźć odpowiedzi na pytania: jakie instrumenty finansowe ma do dyspozycji przeciętny Kowalski. Co możemy i powinniśmy uczynić z nadwyżką w swoim budżecie domowym. A także, dlaczego wiele firm wpada w kłopoty finansowe i jak się tego ustrzec.
  • Kredyty, fundusze, banki. O jakie rodzaje kredytów możemy się obecnie starać, a także, jakie są ich warunki przyznawania. Czemu tak ciężko po roku 2007 jest uzyskać kredyt i kogo na niego stać. Jakie banki oferują najkorzystniejsze warunki w prowadzeniu rachunków oszczędnościowych i czy są lokaty terminowe, gdzie można uciec od podatku Belki. Co to są fundusze inwestycyjne. Jakie są ich rodzaje i czy rzeczywiście można dzisiaj na funduszach zarobić.

Artykuły (wpisy) znajdujące się w tej kategorii:

Księgowość na zlecenie, czy własna?

Księgowość na zlecenie, czy własna? Księgowość jest to dziedziną, która zajmuje się generalnie dwoma aspektami: ekonomicznym i rachunkowym. Dyscyplina zwana księgowością potrzebuje wykształcenia kierunkowego, jak prawie każda dziedzina i jest porządkiem dosyć skomplikowanych operacji. To miedzy innymi z tego względu lepiej jest zlecić księgowość naszej firmy spółce, która jest w tym biegła. Co prawda są tacy, którzy...

Kredyt hipoteczny – zagrożenia i szanse

Kredyt hipoteczny – zagrożenia i szanse Własne mieszkanie od dziesięcioleci stanowi jedno z większych marzeń każdego młodego człowieka wkraczającego w dorosłe życie. Niezależnie czy zakład on rodzinę czy pozostaje singlem w większości wypadków chce się uniezależnić i zamieszkać pod własnym dachem. Istnieje wiele możliwości pozyskania własnego mieszkania lub budowy czy zakupu domu, jednak niezmiennym pozostaje fakt iż...

logo
Artykuły gościnne | właściciel: Paweł Krzyworączka