logo
Przeglądasz kategorię: Budownictwo, Architektura, Nieruchomości

Budownictwo, Architektura i Nieruchomości

Wspaniały budynek jak przykład pięknej architekturyChcemy w tej kategorii zgrupować wszelkiego rodzaju serwisy, blogi, fora, portale, które traktują na temat szeroko pojętego budownictwa, architektury oraz nieruchomości. A jak to się ma w szczegółach?

Budownictwo

Jak zwykle będziemy przyjmować dwa rodzaje stron internetowych. Jedne, to te świadczące usługi budowlane, czyli wszelakiej maści firmy i przedsiębiorstwa budowlane, mniejsze i większe. Drugi rodzaj to serwisy opowiadające o budownictwie. Wiele osób w polskim internecie intensywnie poszukuje informacji na tematy budowlane i to z różnych powodów. Na przykład ktoś się buduje i nie che za wszystko płacić. Musi wiec zdobyć potrzebną wiedzę, np. na temat tynkowania, czy też murowania. Po to, żeby zrobić to własnym sumptem. Ktoś inny potrzebuje szczegółowych wiadomości na temat domków jednorodzinnych, bo ma zamiar kupić takowy. Musi się zatem pilnie indoktrynować, po to, żeby wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy kupnie domu. Nie zapominajmy, że nie tylko przy sprzedaży samochodów używanych ludzie ludziom chcą wcisnąć stare graty. W przypadku domów też tak może być. Dlatego też warto wiedzieć, co się kupuje.
Strony internetowe udzielające fachowych porad budowlanych będą dla nas bardzo cenne.

Architektura

Tutaj oferty różnego rodzaju biur architektonicznych, czyli firmy chcące zdobywać linki przy pomocy projektu Sukceseo i powiększać grono swoich klientów.
Poza tym, czekamy na wiele witryn www, które mają do zaoferowania ciekawą wiedzę popartą doświadczeniem w zakresie architektury. Niejednokrotnie z solidnie prowadzonej strony internetowej możemy się dowiedzieć więcej, aniżeli z książek. Pod warunkiem, iż ta wiedza jest uporządkowana i odpowiednio podana zwykłemu laikowi.

Nieruchomości

Pierwsze skojarzenie to oczywiście biura nieruchomości. I rzeczywiście: pewnie one tutaj będą wiodły prym. Ale chcemy zachęcić osoby, firmy, które mają ciekawe strony również informacyjne. Jest bowiem wiele przeróżnych aspektów dotyczących nieruchomości, które niejednokrotnie okazują się bardzo istotne w wielu życiowych sytuacjach. Na przykład kamienicę, w której mieszkamy od 30 lat przejął właśnie nowy właściciel i od razu chce podnieść czynsze, tłumacząc się koniecznością remontu budynku. Czy zawsze musimy się na to godzić?
Oczekujemy również rzeczowych odpowiedzi ze stron internetowych, które do nas przyjdą, na temat tego, czy faktycznie kryzys na rynku nieruchomości jest tak duży, jak piszą gazety? I czy przeciętny Kowalski może na tym jakoś skorzystać?

Artykuły (wpisy) znajdujące się w tej kategorii:

Niektóre czynniki uwzględniane na etapie projektowania domu

Niektóre czynniki uwzględniane na etapie projektowania domu Planowanie budowy domu jednorodzinnego połączone bywa z uwzględnianiem możliwości i wymagań finansowych, kredytowych oraz potrzeb poszczególnych członków rodziny. Wśród różnych czynników uwzględnia się też elementy, które oddziałują na pomyślność i zdrowie mieszkańców wspomnianego budynku. Wykażemy się zdrowym rozsądkiem, gdy, w trakcie wykonywania projektu domu, poszukamy...

Gra świateł we wnętrzach

Gra świateł we wnętrzach Lampa klasyczna… Oświetlenie jest bardzo istotnym, jednym z najważniejszych elementów wystroju wnętrza. Pozwala stworzyć odpowiedni nastrój. Decyduje o komforcie pracy. Lampy mogą być także stylowym dopełnieniem i podkreśleniem charakteru aranżacji. Najbardziej designerskie lampy to te, które w największym stopniu oddają cechy konkretnego stylu, stając się jego...

Aranżujemy niebieskie wnętrza

Aranżujemy niebieskie wnętrza Kolor nieba i morza… Kolor niebieski jest barwą natury, przywodzącą na myśl przestworza oceanu i niebiańskie krajobrazy. Mianem niebieskiego określa się różnorodną gamę odcieni. Choć podobne do siebie, mają różny wpływ na samopoczucie domowników. Przed rozpoczęciem aranżacji wnętrz meblami w ukochanym kolorze nieba, warto przyjrzeć się bliżej osobliwej barwie. Znaczenie koloru...

Styl Vintage – powrót do lat 50 i 60

Styl Vintage – powrót do lat 50 i 60 Istotą dzisiejszego designu jest wybieranie tego, co najlepsze z minionych epok, a następnie prezentowanie go wraz z nowoczesnymi sprzętami. Podobnie jak styl Glamour, Vintage jest tworzony poprzez eklektyczne połączenia. Meble designerskie w stylu Vintage powinny mieć prostą formę i być stylizowane na lata pięćdziesiąte i sześćdziesiąte. Choć do niedawna odwołania do przeszłości...

logo
Artykuły gościnne | właściciel: Paweł Krzyworączka