logo

Niektóre czynniki uwzględniane na etapie projektowania domu

logo

Planowanie budowy domu jednorodzinnego połączone bywa z uwzględnianiem możliwości i wymagań finansowych, kredytowych oraz potrzeb poszczególnych członków rodziny. Wśród różnych czynników uwzględnia się też elementy, które oddziałują na pomyślność i zdrowie mieszkańców wspomnianego budynku. Wykażemy się zdrowym rozsądkiem, gdy, w trakcie wykonywania projektu domu, poszukamy wskazówek u właścicieli podobnych, już zrealizowanych, domów – pytajmy o ich doświadczenia i sugestie. Może się okazać, że przynajmniej niektórzy z nich przy projektowaniu swojego domu korzystali z zaleceń konsultanta feng shui lub radiestety. Od właścicieli tych domów możemy się wiele dowiedzieć, warto ich posłuchać.

Feng shui w domu

Sztuka feng shui towarzyszy ludziom od wielu wieków, pomaga ulepszyć środowisko domowe, w którym przyszło im żyć. Zalecenia feng shui dają inspirujące wskazówki, które pozwalają uzyskać nowe spojrzenie na etapy projektowania przyszłego domu. Osoby zainteresowane tymi zaleceniami mogą skorzystać z usług konsultanta lub samodzielnie znaleźć potrzebne informacje w książkach lub internecie. Należy przy tym pamiętać, że projekt architektoniczny, który będziemy realizować, powinien być zaakceptowany przez wszystkich przyszłych mieszkańców nowego domu.

Dobre feng shui w domu, czy budynku na też wpływ na feng shui w biznesie, czyli ogólnie rozumianą pomyślność finansową mieszkańców danego domu.

Wizja lokalna

Poszczególne rozwiązania architektoniczne najlepiej sprawdzać osobiście udając się na wizję lokalną do domów, które są podobnie zbudowane do naszego planowanego domu. Na przykład, przyszły właściciel domu, któremu spodobały się ażurowe schody, widziane przez niego na fotografii lub rysunku, może diametralnie zmienić zdanie na ich temat po tym jak sam przespaceruje się po takich istniejących schodach.
Nie akceptujmy pochopnie rozwiązań architektonicznych wyłącznie na podstawie obrazów widzianych w katalogach lub czasopismach, sprawdźmy osobiście, porozmawiajmy z użytkownikami.

Naturalne odpromienniki radiestezyjne

Czasami na działce budowlanej istnieje konieczność neutralizacji szkodliwego promieniowania żył wodnych. W takim przypadku podstawowe zabezpieczenie wykonuje się już na poziomie fundamentów domu. Dodatkowo można na poziomie podłogi wzmocnić ten zabieg, dobierając odpowiednie materiały na podłogę. Następnie do sypialni kupujemy zdrowe łóżko, a do niego odpowiednią pościel i materac. Używając naturalnych materiałów w domu uzyskujemy takie warunki, że dodatkowe odpromienniki radiestezyjne nie będą nam potrzebne.

odpromiennik Helios3

Neutralizator żył wodnych i smogu elektromagnetycznego

Oczywiście, najlepszą sytuację mamy wtedy, gdy na działce budowlanej jest obszar wolny od szkodliwego promieniowania i nie występują tam żyły wodne. Jednak nie zawsze istnieje możliwość zakupu takiego terenu pod budowę przyszłego domu. Pozostaje nam odpromieniowanie jako środek zaradczy.
Naturalne odpromienniki są to najczęściej kamienie naturalne, np. kamienie polne, granit lub marmur. Rozwiązania te stosowano już od bardzo dawna. Kamień węgielny odpowiednio ustawiony spełniał funkcję doskonałego odpromiennika. W zależności od sytuacji należy zastosować jeden kamień, czasami potrzebna może być ich większa ilość – mogą one różnić się co do wielkości. Działanie tych kamieni związane jest z odpowiednim ustawieniem względem siebie, polaryzacją, a także z umieszczeniem ich w odpowiednim miejscu.

Smog elektromagnetyczny

Dla niektórych, wrażliwych osób problemem może być też smog elektromagnetyczny, powstający z wielu nakładających się na siebie pól elektromagnetycznych wytwarzanych przez liczne urządzenia elektryczne znajdujące się w domu. Rozmieszczenie tych urządzeń można rozplanować już na etapie projektowania domu w ten sposób, aby zminimalizować ich działanie w określonych obszarach – szczególnie w sypialni, co zaprocentuje lepszym snem i zachowaniem zdrowia.

 

Napisz Twój komentarz do artykułu

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

logo
logo
Artykuły gościnne | właściciel: Paweł Krzyworączka