logo

Domowe miejsce pracy

logo

Szklane biurko pod komputer PolarCałodzienna praca w domu jest marzeniem dla wielu z nas, realna dla garstki wybrańców, jednak już teraz każdy z nas potrzebuje odpowiedniego miejsca w mieszkaniu na biurowo – domowe większe i mniejsze obowiązki. Miejsce takie może być nawet w salonie. Dlaczegóż by nie? Aranżacja takiego miejsca wprawdzie wymaga dobrej organizacji i mądrego wykorzystania stojącej nam do dyspozycji przestrzeni jednak prawidłowo zaplanowana i wykonana zagwarantuje odpowiedni nastrój do efektywnej i twórczej pracy.

Jak urządzić mini-biuro w mieszkaniu?

Przede wszystkim aranżacja biura powinna być dobrze przemyślana. Zaplanuj wszystko, co będziesz potrzebować, meble do salonu, meble uzupełniające, potrzebne lampy – jest to pierwszy i bardzo ważny punkt w planowaniu własnej przestrzeni biurowej w domu. Najlepiej jeśli w pomieszczeniu nie ma zbyt wiele elementów rozpraszających, które mogą wpływać na spadek efektywności pracy. Warto więc przemyśleć takie wyposażenie, które składa się tylko z niezbędnych mebli i dekoracji.

Meble do domowego biuraBiurko z serii White Club

Meble do domowego biura nie warto nabywać w kompletach, mamy wtedy małe pole do uzyskania indywidualnego charakteru wnętrza. Jest wiele salonów meblowych oferujących odpowiednie meble do pracy w domu począwszy od biurka pod komputer po szafki, kontenerki, półki, pomocniki, które można wyśmienicie ze sobą kombinować. Z całą pewnością centralnym elementem w takim pomieszczeniu jest biurko. W zależności od ilości miejsca do dyspozycji planujemy duże reprezentazyjne biurko lub niewielką wielofunkcyjną konsolkę. Drugą bardzo istotną sprawą jest oświetlenie. Miejsce do pracy powinno mieć dobre naturalne oświetlenie, wszak pracujemy tam nie tylko wieczorami ale przez cały dzień. Najlepiej więc ustawić biurko nieopodal okna, aby praca większą część dnia nie była wysiłkiem dla oczu.

Styl aranżacji jest sprawą indywidualną. Niech Twoje miejsce do pracy po prostu wyraża Twoją osobowość. Jeśli jesteś typem bałaganiarza, zawsze zostawiasz rozrzucone dokumenty bo taki jest twój styl pracy i nie sposób na zmianę twoich przyzwyczajeń pomyśl o rozwiązaniu jakim może być parawan czyli ruchoma ścianka oddzielająca wizualnie przestrzeń roboczą o reszty wnętrza. To jest w wielu przypadkach bardzo praktyczne rozwiązanie.

Seria White Club w bieli i czerni

Natomiast wystrój kolorystyczny całości lub fragmentu wnętrza może harmonizować ze stylem pozostałych domowych pomieszczeń w mieszkaniu, bądź na zasadzie kontrastu całkowicie różnić się od nich. Od prawidłowego dobrania wszystkich tych czynników zależy zadowolenie i efektywność naszej pracy i odczuwanie przyjemności z faktu przebywania we własnym biurze we własnym domu przez większą część dnia.

Napisz Twój komentarz do artykułu

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

logo
logo
Artykuły gościnne | właściciel: Paweł Krzyworączka