logo

Glamour… barok udomowiony…

logo

glamour hallNowy trend w aranżacji domów i mieszkań Glamour jest mieszanką przepychu nawiązującego do baroku w połączeniu z prostą, nowoczesną formą. Urządzając wnętrze w stylu barokowego Glamouru nawiązujemy wprawdzie do dawnych epok stylowych mebli, blasku, luksusu i przepychu ale w naszych rękach pozostaje wybór jak daleko odbiegniemy od dzisiaj powszechnie panujących standardów.

Podstawową cechą stylu Glamour są więc bogate zdobienia i wszechobecny blask. Taki właśnie glamourowy efekt uzyskać można na wiele sposobów – zastosowaniem wielu elementów szklanych odbijających światło, meble designerskie w wykończeniu lakierem o wysokim połysku, ozdobnych luster do salonu czy błyszczących tkanin, oraz oczywiście mocnych, zdecydowanych kolorów ścian czy tapet. Nie należy stosować wszystkich tych elementów jednocześnie i dokładnie rozważyć ich wybór aby nie uzyskać zabawnego efektu „przestylizowania”.

Blask i olśnienie

W olśniewającym klimacie glamourowych wnętrz doskonale odnajdują się np. szklane lampy do salonu, lampy na stelażu z lśniącej, chromowanej stali z abażurami z mnóstwem drobnych szlifowanych kryształków, które nadają im charakterystyczny dla stylu glamour grę świateł i wszechobecny blask.

glamour romantyczny

Również lampy wiszące w formie barokowych kandelabrów doskonale podkreślą wystrój takiego wnętrza. Przenikające od wewnątrz poprzez kryształowe sopelki światło tworzy połyskującą atmosferę z wieloma efektami świetlnymi nie do powtórzenia, fascynuje niesamowitą elegancją.

Pasujące odpowiednie lampy meble i dekoracje do takich wnętrz znajdziemy bez problemu wszędzie, zarówno w wielu meblowych sklepach stacjonarnych jak i online.

Styl Glamour stał się modnym sposobem na aranżację wnętrza domu czy mieszkania pozostawiając urządzającemu, który ukochał bogate formy i luksus pełną swobodę działania i kusząc go swoim ekstrawaganckim, niepowtarzalnym efektem.

Jednak zachowanie estetycznej równowagi między zastosowanymi elementami oraz umiaru w dozowaniu przepychu i prostej formy to jedna z podstawowych zasad w takich aranżacjach.

zabawa w glamour

Odrobina luksusu na co dzień

Luksusowe wnętrza zwykle utożsamiamy z dużymi apartamentami i drogim wyposażeniem pomieszczeń. Jednak efekt możemy osiągnąć nawet w niedużym pokoju w mieszkaniu. Styl glamour pasuje właściwie wszędzie a z powodu swojej eklektyczności komponuje się doskonale z innymi stylami. Jako pierwsze pomieszczenia do zastosowania w domu czy mieszkaniu pomyślimy może o sypialni czy salonie, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby glamour sprawdził się w kuchni czy łazience.

Architekci i projektanci wnętrz coraz częściej sięgają po efektowny glamour. Dlaczegóż by nie miały błyszczeć także kawiarnie, restauracje, kluby, hotele czy salony chociażby fryzjerskie… Wystarczy dodać przestrzeni trochę blasku

 

No Responses to “Glamour… barok udomowiony…”

Trackbacks/Pingbacks

  1. barok udomowiony - glamour! | Meble Salon - [...] urządzone w stylu glamour ma elegancki charakter, jeżeli wybrano tradycyjne formy i wzory. Meble będące syntezą stylu [...]

Napisz Twój komentarz do artykułu

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

logo
logo
Artykuły gościnne | właściciel: Paweł Krzyworączka