logo

Meble patchworkowe – nowy trend dla odważnych i romantycznych

logo

Patchwork to znana od lat metoda szycia ręcznego, a następnie maszynowego. Polega na zszywaniu małych kawałków materiału o podobnych geometrycznie kształtach (na przykład trójkątnych albo kwadratowych) w większą całość i tworzenie w ten sposób nowego wzoru. Słowem „patchwork” określa się także każdą pracę wykonaną tą nienową a jakże ciekawą techniką.

pat6

Większości z nas patchwork kojarzyć się może z narzutami wykonanymi ręcznym sposobem. Przywodzi na myśl przytulną atmosferę babcinego domu, ale jakoś nie znajdujemy dla niego miejsca w nowoczesnych wnętrzach. Patchwork w surowych, ascetycznych i modernistycznych pomieszczeniach? Trudno to sobie jakoś wyobrazić…

flora9

Kare Design po raz kolejny udowadnia, że współczesny design ma wiele twarzy. Liczba patchworkowych produktów oferowanych przez sklep przyprawić może każdego o zawrót głowy. W dodatku bardzo kolorowy zawrót głowy! To nie tylko drobne akcesoria- maskotki, które świetnie sprawdzą się w pokoju dziecka czy nastolatka lub oryginalne ramki na zdjęcia i lustra. To także nie tylko poduszki idealnie komponujące się w nastrojowych sypialniach lub eleganckich salonach czy wspomniane wcześniej narzuty na łoża, sofy i kanapy. Patchwork zawłaszcza coraz większe obszary. Jeżeli drzemie w Tobie dusza romantyka albo wręcz przeciwnie- twardo stąpasz po ziemi, lecz jesteś gotowy na nowe, nietypowe rozwiązania- przyjrzyj się rewelacyjnym patchworkowym fotelom w stylu retro. A może znajdziesz miejsce na nietypową sofę, wielobarwną komodę czy piękny i funkcjonalny parawan?

Inspiruj się tym, co innowacyjne. Ale nie zapominaj o tym, co już było i powraca w zupełnie nowej, świeżej odsłonie. Może dzięki patchworkowym meblom i detalom Twój dom stanie się miejscem klimatycznym i przytulnym oraz zyska indywidualny, niepowtarzalny charakter?

pat4

 

One Response to “Meble patchworkowe – nowy trend dla odważnych i romantycznych”

  1. Oleczka pisze:

    Fantastyczny pomysł na kolorowe, kwiatowe obicia na fotele.

Napisz Twój komentarz do artykułu

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

logo
logo
Artykuły gościnne | właściciel: Paweł Krzyworączka