logo

Rolety okienne – alternatywa dla firanek i żaluzji

logo

Jeszcze dwie dekady temu w polskich oknach królowały zestawy składające się z firanki i zasłon. Firanka zwykle wykonana była z grubej koronki, zasłony zaś raczej zasługiwały na miano kotar – były tak ciężkie, że nie przepuszczały do środka ani odrobiny światła słonecznego.

Czasy się jednak zmieniają i to, co kiedyś było modne, ustępuje nowym rozwiązaniom. W tym wypadku żaluzjom, które skutecznie wyparły zakurzone zasłony, wnosząc do naszych domów powiew zachodniej świeżości.

Jednak i żaluzje zaczynają powoli zaliczać się do czasów przeszłych, dzięki roletom. Te niepozorne kawałki tkaniny posiadają bowiem wiele zalet, które sprawiają, że to właśnie nimi interesują się użytkownicy na całym świecie.

Firanki i zasłony słynęły z różnorakich wzorów i kolorów. Żaluzje z kolei oszczędzały miejsce wokół okien sprawiając wrażenie, że pomieszczenie jest znacznie większe, niż się wcześniej wydawało. Jednocześnie dostępne były w wszystkich modnych kolorach, pod warunkiem, że był to (w zdecydowanej większości) kolor stalowy.

Zalety rolet

Rolety, jako twór dość młody, łączy w sobie wszystkie zalety zarówno firanek i zasłon, jak i coraz rzadziej używanych dziś żaluzji. Nie ważne, jaki kolor mają ściany i meble w Twoim domu. Szeroka paleta materiałów (dostępna choćby w naszym sklepie Szefrolet.pl) sprawia, że zawsze dopasujesz barwę rolet do barw rządzących Twoim domem. Co więcej, podobnie jak żaluzje, rolety nie zajmują dużo miejsca i pozwalają jeszcze lepiej aranżować przestrzeń wokół okien.

Dlaczego akurat rolety?

Rolety rzymskieGłównymi zaletami, dla których coraz więcej osób wybiera rolety do swojego domu, jest poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Odpowiednio gruby materiał umieszczony w oknie skutecznie odcina mieszkanie od świata zewnętrznego. Daje to przyjemne uczucie intymności we własnym domu. Jest to ważne zwłaszcza w dzisiejszych czasach, w których za sprawą programów typu „Big Brother” w społeczeństwie pojawiła się mania podglądania wszystkiego i wszystkich.

Rolety również doskonale sprawują swoją rolę w czasie największych letnich upałów. Jeśli materiał w Twojej rolecie nie przepuszcza światła, zasłonięcie ich w ciągu dnia zmieni nawet najbardziej nasłoneczniony pokój w przyjemną strefę cienia. Przydaje się to zwłaszcza w momencie, gdy np. pracujesz w domu, a okna Twojej pracowni wychodzą właśnie na południe.

Z kolei osoby, które nie lubią wcześnie wstawać, odkryją zalety rolet w sypialni. Delikatny półmrok będzie panował w tym pokoju nawet wtedy, gdy słońce będzie już wysoko na niebie.

Jak zamówić odpowiednią dla siebie roletę?

Jeśli kilka powyższych akapitów sprawiło, że chcesz wyposażyć wszystkie okna swojego domu w rolety, w tym miejscu dowiesz się jak to zrobić.

Sklep Szefrolet.pl zajmuje się wykonywaniem rolet na wymiar. Dzięki temu będziesz w stanie zamówić roletę idealnie pasującą do Twojego okna.

Na stronie Szefrolet.pl znajdziesz prosty w użyciu generator, dzięki któremu szybko i łatwo złożysz zamówienie. Proces ten składa się z kilku prostych kroków:

  1. Wybór rodzaju rolety – tutaj decydujesz, który typ rolety będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni. O typach rolet i różnicach między nimi przeczytasz w internecie.
  2. Wybór materiału – tutaj decydujesz, jaki kolor i jaka faktura materiału najlepiej sprawdzi się w Twoich roletach. Do wyboru masz kilkadziesiąt różnych rodzajów tkaniny.
  3. Wybór mocowania – w zależności od typu wybranej rolety, wybierasz rodzaj mocowania lub typ i kolor zabudowy.
  4. Pomiary – najważniejszy punkt w całym zamówieniu. W tym miejscu podajesz dokładne wymiary swojego okna. Nie wiesz jak to zrobić? Spójrz poniżej, gdzie znajdują się filmy instruktażowe pokazujące najlepszy sposób zwymiarowania okna.

5. Wybór innych elementów – ten krok zwykle sprowadza się do wyboru elementów dodatkowych, jak np. Stronę, po której ma się znajdować łańcuszek mechanizmu podnoszącego roletę.

Napisz Twój komentarz do artykułu

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

logo
logo
Artykuły gościnne | właściciel: Paweł Krzyworączka