logo

Pieluchy dla dziecka

logo

Narodziny dziecka to najpiękniejszy okres w życiu każdej pary dwojga kochających się ludzi. Dla wielu, okres przed narodzinami dziecka to czas, w którym poziom pozytywnych emocji dąży do maksimum. Narodziny, czyli ta długo wyczekiwana chwila, wiążą się jednak z podjęciem koniecznych zmian w dotychczasowym funkcjonowaniu. Dziecku trzeba poświęcić się w całości, przynajmniej w tym początkowym okresie jego życia, w pierwszych miesiącach życia, kiedy jest jeszcze całkowicie zależne właśnie od rodziców.

Będziemy rodzicami

Przygotowując się do roli rodziców nie możemy zapominać o tym, że wiąże się to z poczynieniem pewnych przygotowań, nie tylko od strony mentalnej, ale również od strony czysto praktycznej. No właśnie, a propos czystości, to jednym z głównych i podstawowych artykułów, które trzeba zakupić są właśnie te, które zapewnią naszemu maleństwu komfort czystości i higieny. Wiadomo, że podstawowym produktem do tego służącym będą pieluchy. I to właśnie o tym produkcie, a także wszelkich aspektach jego stosowania będzie ten artykuł.

Pieluszki dla noworodka

Dzieci od swoich narodzin potrzebują pieluszek i to oczywiste. Ale wielu rodziców nie wie do końca, jakie pieluchy dla noworodka będą najlepsze oraz do którego roku życia dziecko powinno robić w pieluchy. Odpowiedź nasuwa się sama. Pieluchy konieczne są do czasu dopóki dziecko nie nauczy się informować nas albo przynajmniej dawać do zrozumienia, że zbliża się nieuchronnie pora realizacji jego fizjologicznych potrzeb. Trudno jest określić bliżej czas, w jakim do nastąpi, ale zazwyczaj dzieci dwu i pół letnie wyrabiają w sobie już taką zdolność. Do tego czasu trzeba zaopatrywać się regularnie w pieluszki dla dziecka. Jako, że produkt ten będzie używany codziennie dobrze jest wiedzieć, gdzie można go kupić niedrogo, a najlepiej jest znaleźć jednego stałego dostawce, czyli sklep z pieluchami. Warto zajrzeć do internetu, na przykład na www.suchapupa.pl , gdzie można kupić wszystkie rodzaje niezbędnych dla dziecka pieluszek.

Należy pamiętać, że skóra zarówno noworodka jak i niemowlaka jest delikatna i wrażliwa, wobec czego trzeba zrobić wszystko aby od częstego noszenia pieluszek była ona jak najmniej podrażniona. Wobec z tego najlepiej jest korzystać z tych pieluszek, które cieszą się największą popularnością i są rekomendowane przez specjalistów od dziecięcej dermatologii. Najlepszą opinią cieszą się pieluchy Pampers, Huggies oraz Happy,  które są na polskim rynku od wielu lat i cały czas cieszą się największą popularnością młodych polskich rodziców.

Wracając jeszcze do technicznych kwestii związanych z używaniem pieluch, to trzeba pamiętać, że są one podzielone na pewne etapy wiekowe dziecka (liczone są one w miesiącach). Etapy te oznaczają okres życia maleństwa, w którym należy pieluch używać. Warto trzymać się tego usystematyzowania, ponieważ różne pieluchy mają różne wchłanianie a co za tym idzie komfort użycia pieluszek jest dopasowany do odpowiednich możliwości dzieciaczków.

Kupując pieluchy powinniśmy kierować się ich renomą i dobrą opinią, nie powinniśmy natomiast patrzeć na cenę pieluch. To może brzmi trochę jak zachęcanie do kupowania drogich pieluch ale w praktyce każda oszczędność może odbijać się negatywnie na skórze naszego dziecka. Jego pupa powinna być nie tylko sucha, ale również odpowiednio chroniona. Dobre pieluszki, chociaż są cenowo droższe, to jednak mają ten plus, że wchłaniają nieczystości do tego stopnia, że nic nie podrażnia pupy maleństwa. Sucha pupa dziecka to cel nadrzędny każdych rodziców.

Kiedy Nocnik ?

nauka sikania do kibelka     Teraz o przyzwyczajaniu maleństwa do nocnika słów kilka. Nie śpieszmy się z tym do tego stopnia, żeby dziecku już od pierwszych miesięcy podstawiać nocniczek. To oczywiście i tak nic nie da. Najlepiej zacząć wtedy, kiedy dziecko zacznie rozumować to co do niego mówimy. Wtedy możemy zacząć tłumaczyć, że potrzebę siku trzeba zasygnalizować. Już u dziecka dwuletniego zaobserwujemy gesty świadczące o tym, że jego pielucha będzie za chwilę pełna. W zasadzie możemy to zaobserwować jeszcze wcześniej. Teraz tylko trzeba umiejętnie sprawić, żeby dziecko wyczuło zbliżającą się potrzebę trochę wcześniej zanim nastąpi jej realizowanie. Trudno jest jednoznacznie określić, kiedy pieluchy dla dziecka przestają być potrzebne. Rodzice na wyczucie powinni wiedzieć, że zbliża się ten czas, kiedy przestają one być rzeczywiście potrzebne. Wiadomo, że później jeszcze przez jakiś czas i tak używa się pieluch w sytuacjach awaryjnych, takich jak podróż czy czas, w którym nie będzie możliwe załatwienie potrzeb dzieciątka.

Dawniej

Dzisiejsi rodzice, kiedy sami byli mali, nie mieli takiego komfortu jak dzisiaj. Dwadzieścia lat temu nie mieliśmy takich fajnych pieluszek jednorazowych, które dbały by o nasze pupy. Nasi rodzice prali pieluchy tetrowe  i używali ich wielokrotnie czego dzisiaj nie możemy sobie wyobrazić. Na szczęście nasze pociechy mają komfort i może dzięki temu ich buzie są bardziej uśmiechnięte. Tego życzymy wszystkim rodzicom – uśmiechu, radości i zadowolenia Waszych milusińskich!

Napisz Twój komentarz do artykułu

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

logo
logo
Artykuły gościnne | właściciel: Paweł Krzyworączka