logo

Blog w eBiznesie…

logo

jak skutecznie wykorzystać bloga do zwiększenia zysków w eBiznesie?Blog należy do jednych z tych narzędzi, bez których trudno wyobrazić sobie budowany z sukcesem ebiznes. Mówi się, że obecnie jest to najbardziej popularna forma prowadzenia stron www. Zdecydowanie blog ma w sobie wszystko to, co określa nasze czasy. Te cechy pozwolą także i Tobie na bardziej skuteczne budowanie ebiznesu, a więc i na zarabianie.

Przede wszystkim zastanówmy się, do czego może Ci tak naprawdę służyć blog.

Jest to przecież forma nastawiona na to, by nie tylko przedstawiać tam suche fakty, ale także Twoje osobiste opinie na różne sprawy. Dzięki temu dajesz się lepiej poznać, budujesz zaufanie Czytelników – pokazujesz, jakimi ideami kierujesz się budując ebiznes. Budujesz tym samym swoją markę eksperta i profesjonalisty. Taki wizerunek bez wątpienia ułatwi Ci budowanie ebiznesu.

Jeśli zatem prowadzisz bloga, który ma swoich czytelników – warto „zebrać” ich w jednym miejscu. Tym miejscem (choć wirtualnym) będzie Twoja lista adresowa. Nie ma co ukrywać – nic nie zbiera tak dobrze listy adresowej, jak ciekawie prowadzony blog. Pewnie nie muszę Ci już tłumaczyć, jak bardzo duży wpływ na sukces w ebiznesie będzie miała lista adresowa, którą uda Ci się zgromadzić. Taka lista pozwoli Ci nie tylko zbudować relacje z dużą liczbą osób, ugruntuje Twój wizerunek eksperta, ale także w znaczący sposób ułatwi Ci sprzedaż produktów własnych, jak i tych promowanych w programach partnerskich.

stworzenie wartościowego bloga może mieć duży wpływ na rozwój Twojego eBiznesu...Możliwość kontaktu z potencjalnymi klientami daje Ci nie tylko zbudowana dzięki blogowi lista mailingowa, ale także poprzez artykuły i komentarze do nich. Dzięki komentarzom szybko dowiesz się, co Twoi czytelnicy potrzebują na stronie, jakie są ich preferencje. To właśnie w komentarzach masz szansę porozmawiać z najbardziej aktywnymi czytelnikami Twojej strony. Jest to świetne doświadczenie, z którego możesz sporo się nauczyć. Warto zatem zawsze udostępniać funkcję komentarzy na swoim blogu.

Pamiętaj, że oferty sprzedażowe możesz także umieścić na swoim blogu. Mogą to być osobne podstrony, widżety reklamowe, czy też specjalne artykuły poświęcone promowanym przez Ciebie produktom. Możliwości masz wiele i warto z nich wszystkich korzystać – będziesz dzięki temu bardziej skuteczny.

 

Blog ułatwi Ci także obecność w Google.

Blogi, zwłaszcza te oparte na popularnej platformie WordPress – bardzo szybko i stosunkowo łatwo indeksują się w Google. Jeśli będziesz w miarę często dodawał na bloga nowe wpisy – ułatwi Ci to także zajęcie wyższego miejsca w wynikach wyszukiwania Google, jako stronie z aktualnymi informacjami.

Jak zatem widzisz – prowadzenie własnego bloga niesie za sobą wiele korzyści. Warto zatem skorzystać z jego zalet. Ze swojej strony mogę Cię dodatkowo zapewnić, że prowadzenie bloga to przede wszystkim przyjemność, która na dodatek pomaga rozwijać Twój biznes.

2 Responses to “Blog w eBiznesie…”

  1. Ola pisze:

    Bardzo dobry artykuł. Rzeczywiście, umiejętnie prowadzony blog świetnie sprawdza się jak dodatek do prowadzonego sklepu internetowego. Można zamieszczać tam ciekawe treści, które zaciekawiają jego czytelników, motywują do dyskusji i przy okazji nakłaniają do zakupów w takim e-sklepie. Może być on świetnym elementem promocji sklepu internetowego.

  2. admin pisze:

    @Ola
    Całkowicie się z Tobą zgadzam. Blog firmowy czy przysklepowy spełnia wiele funkcji: od pozycjonerskiej, po research rynku. Zresztą coraz więcej firm decyduje się na prowadzenie bloga – i bardzo dobrze. W dobie zalewu informacji, porządny blog ekspercki jest w cenie.

Napisz Twój komentarz do artykułu

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

logo
logo
Artykuły gościnne | właściciel: Paweł Krzyworączka