logo

Jak stworzyć bloga, który będzie zarabiać w Internecie…

logo

Jak stworzyć bloga, który zarabia?Wystarczy przejrzeć kilka ofert związanych z pomocą w zarabianiu przez internet, by natrafić na takie, które oferują nam przysłowiowe góry pieniędzy. Według takich (niestety bardzo licznych) ofert możesz zarabiać setki tysięcy złotych bez pracy i praktycznie bez najmniejszego wysiłku. Muszę Cię zmartwić – nie istnieje taki model biznesowy, który oferuje nieograniczone zarobki i jednocześnie nie wymaga od nas niczego. Takie ogłoszenia to tylko i wyłącznie oszustwo, a odpowiadając na nie stracisz nie tylko swój czas, ale także zainwestowane pieniądze. Wiele osób traci też raz na zawsze zainteresowanie budowaniem swojego e-biznesu.

A szkoda, gdyż internet naprawdę ma do zaoferowania bardzo dużo. Można za pomocą internetu zbudować potężny i dochodowy biznes, trzeba jednak mieć świadomość, że wymaga on od nas poświęcenia mu odpowiedniej ilości czasu i pracy.

Pierwszą rzeczą, którą najlepiej jest zrobić (jeśli poważnie myślisz o zarabianiu pieniędzy przez internet) jest stworzenie własnego bloga. Pomoże on Ci w budowie e-biznesu i zarabianiu pieniędzy. Ma być on Twoją własną przestrzenią w internecie, którą zapełnisz unikalną treścią. Im ciekawiej będziesz prowadził bloga – tym większe będzie on stanowił wsparcie w budowie Twojego e-biznesu.

Pamiętaj jednak, że blog nie będzie przynosił Ci dochodów już od pierwszego dnia swojego istnienia. Abyś mógł zacząć zarabiać na blogu musisz faktycznie dobrze przemyśleć jego projekt i koncepcję. Musi on także zawierać wartościową treść, która przyciągnie Czytelników. Bez Czytelników nie masz nawet co marzyć o zarabianiu na blogu. Tylko wtedy, gdy blog będzie przyjazny dla użytkownika i będzie dla niego ciekawy – możesz rozpocząć proces zarabiania na blogu.

Zarabiać na blogu możesz na kilka różnych sposobów.

Możesz sprzedawać powierzchnię reklamową. Odbywać może się to za pomocą jakiegoś programu (najczęściej jest to PPC, czyli Pay per Click), albo też poprzez uzgodnienie warunków bezpośrednio z reklamodawcą.

Bloga możesz wykorzystać także do promowania produktów partnerskich i/lub własnych. Jest to zatem powierzchnia, na której poinformujesz Czytelników o ciekawych produktach w ramach programu partnerskiego, w którym działasz. Możesz także za pomocą bloga budować swój wizerunek eksperta i dzięki temu zwiększyć sprzedaż swoich własnych infoproduktów.

Oczywiście blog to nie tylko korzyści, które są widziane od razu. Stanowi on wspaniałe narzędzie, które umożliwi Ci budowanie własnej listy klientów i współpracowników. Może nie od razu przeniesie się to na Twoje zarobki, ale w dłuższej perspektywie będzie miało ogromny wpływ na rozwój Twojego e-biznesu.

Nic nie stoi także na przeszkodzie, abyś łączył kilka sposobów zarabiania.

Zawsze patrz na bloga jako narzędzie, które pozwala Ci rozwijać Twój biznes. Pilnuj jednak tego, aby wszystko na Twoim blogu współpracowało ze sobą. Pamiętaj również o tym, że blog nie może być tylko i wyłącznie jedną wielką reklamą. Ludzie muszą chcieć na niego zaglądać.

To właśnie Czytelnicy będą mieli wpływ na to, czy zarabiasz na blogu czy też nie. Jeśli o nich nie zadbasz – nie będą chcieli oni wchodzić na Twoją stronę, a bez ruchu nie ma mowy o jakichkolwiek dochodach z bloga. Zadbaj zatem o to, by był stały dopływ Czytelników odwiedzających Twoją witrynę. Spraw także, by chcieli oni wrócić na Twoją stronę.

Na koniec powtórzę jeszcze raz: jak najbardziej da się zarabiać na blogu. Jednak zawsze trzeba pamiętać o tym, że aby tak się stało Twój blog musi być unikalny. Musi on być po prostu wartościowy i ciekawy. Bez tego nie uda Ci się zebrać odpowiedniej ilości Czytelników, którym mógłbyś przedstawić swoją ofertę.

2 Responses to “Jak stworzyć bloga, który będzie zarabiać w Internecie…”

 1. W zarabianiu na blogu niezwykle ważne jest znalezienie właściwej niszy, nierozpoznanego przez innych źródła gorących klientów.
  Następnie trzeba przygotować treść, która częściowo odpowie na pytanie nurtujące czytelnika, częściowo go zainspiruje. Właściwy dobór słów kluczowych, badanie marketingowe musi poprzedzić przygotowanie treści.
  Zarabiać można na reklamach, ale przy dobrze dobranej niszy lepszy efekt dają programy partnerskie (duża prowizja w stosunku do reklam). Warto rozważyć pobieranie adresów email i wysyłanie kursów przez autoresponder. Może to być świetne narzędzie sprzedawania produktów partnerskich lub własnych.

 2. Artur Pawelec pisze:

  Tworząc nowy blog,który ma zarabiać, a nie być tylko ujściem pary dla niespełnionego bloggera musimy potraktować go jak każdy nowy biznes. Na początek odpowiedzieć sobie na pytanie „co damy naszym czytelnikom?” lub „jakie problemy czytelników rozwiążemy?”, a dopiero potem tworzyć pod te pytania treść. Piszmy o tym na czym się znamy i lubimy a odbiorcy z pewnością się znajdą.

  Pozdrawiam,
  Artur ze sklepu techsat24.pl

Napisz Twój komentarz do artykułu

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

logo
logo
Artykuły gościnne | właściciel: Paweł Krzyworączka