logo

Programy partnerskie – jak zareklamować własny kurs, raport lub ebooka z programu partnerskiego?

logo

Jak efektywnie działać w programach partnerskich?W momencie gdy wybrany został już przez Ciebie produkt z programu partnerskiego to Twoim następnym krokiem będzie stworzenie kampanii promocyjnej. Aby zrobić to skutecznie i nie marnować potencjalnych klientów, warto aby na Twojej stronie była wdrożona lista e mailowa. Dzięki temu osoby, które nie kupią za pierwszym razem, całkiem możliwe, że kupią w późniejszym terminie.

Ale to nie jedyny powód wdrożenia listy e mailowej na własnej stronie WWW. Czasami zdarza się tak, że producent rezygnuje z promowania własnych produktów za pomocą platform partnerskich. Wówczas możesz zamienić dany produkt na stronie na inny a w liście e mailowej poinformować wszystkie osoby, że znalazłeś coś również ciekawego.

Jeśli będziesz budować listę poprawnie to wówczas mało osób zauważy, że chcesz im coś nachalnie sprzedać. Sami będą się dopytywali o więcej darmowej wiedzy, o Twoje porady a także skorzystają z Twoich linków partnerskich. Nabiorą zaufania do Ciebie i wtedy właśnie zauważysz, że to nie tylko Twoja zwykła strona ale coś także coś więcej.

Jaki jest najlepszy sposób na promocję programów partnerskich?

Jednym z najlepszych sposób na promocję produktów z programów partnerskich nadal jest danie czegoś w zamian za zapisanie się na listę e mailową. Może to być darmowy raport, ebook, jakiś program, darmowe szablony WWW. Jeśli dasz im coś naprawdę wartościowego to będą wiedzieli, że w przyszłości otrzymają nie gorszą rzecz i warto pozostać na Twojej liście.

Raporty nie muszą być duże. Wystarczy około 7 stron w formacie A4. Ważne aby zawierały wartościowe informacje. Ludzie nie lubią czytać rzeczy, które notorycznie pojawiają się na innych stronach. Wyróżnij się czymś i daj coś unikalnego. Możesz stworzyć coś na materiałach PLR. Podpisz się tam swoim nazwiskiem, opisz dane zagadnienie własnymi słowami i wówczas masz już raport, który możesz umieścić na własnym blogu, stronie WWW lub wrzuć na serwer plików z materiałami PDF.

Jakich narzędzi użyć do budowy listy adresowej przy zarabianiu w programach partnerskich?

Użyj autorespondera, który pozwoli Ci zbierać adresy e mailowe. Do wyboru masz dwa bezpłatne jak:

  1. Freebot
  2. Benefiter

Obie wersje występują w płatnych opcjach. Freebot pod postacią implebota (tutaj znajduje się interesująca propozycja aby otrzymać implebota z dodatkowymi punktami) a benefiter ma inne dodatkowe opcje. Każda z nich pozwala po zapisie Internauty skierować go na opcję co-reg. Benefiter również pozwoli wyświetlić dodatkową opcję w postaci przekierowania na wskazaną przez Ciebie stronę po zapisie do Twojej bazy.

Jak zareklamować swój kurs w pliku PDF?

Jak zarabiać w programach partnerskichJest kilka sposobów aby poinformować czytelników o Twoich nowych kursach i raportach. Możesz umieścić artykuł w serwisach do przedruku. Wówczas umieść tam link do Twojego autorespondera aby czytelnicy zapisywali się na Twoją listę. Możliwości jest jeszcze więcej. Możesz również wstawić krótki raport na slideshare.com. Zdziwisz się, gdy adres Twojej strony w tym serwisie pojawi się szybciej w Google niż adres Twojej głównej domeny.

Inne metody, dzięki którym szybko możesz wypromować kurs to stworzenie video i umieszczenie go nie tylko na YouTube ale i na pozostałych stronach WWW, gdzie można wrzucić filmy. Najlepiej jest skorzystać ze stron, które automatycznie dodają dany film do kilkunastu tego typu portali. Jest jeszcze Facebook i pozostałe portale społecznościowe.

Pamiętaj o systematycznym dodawaniu artykułów na własną witrynę, ponieważ trochę czasu upłynie zanim zyskasz stałych odwiedzających i Twoja strona pojawi się w Internecie.

Napisz Twój komentarz do artykułu

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

logo
logo
Artykuły gościnne | właściciel: Paweł Krzyworączka