logo
Przeglądasz kategorię: Gry, Rozrywka, Zabawa

Gry, Rozrywka, Zabawa

Rodzinna rozrywkaRozrywka i zabawa oznaczają co innego dla wielu ludzi. Z pewnością kojarzą się z radością, przyjemnością, czymś bardzo miłym. Na ogół do przyjemności się garną i nie trzeba ich namawiać. Dla innych rozrywką będzie uczestniczenie w amatorskich zawodach sportowych, dla innych podróże, dla innych oglądanie programów w TV, czy filmów w kinie.

Te zajęcia mają ten punkt wspólny, że uczestnikom sprawiają po prostu przyjemność. Niektórzy są tak w tych czynnościach zagorzali, że mogliby robić je (jak by to było możliwe) na okrągło. Wiadomo jednak, że życie składa się nie tylko z rozrywek i zabaw, ale i z obowiązków. Moim zdaniem, utrzymywanie równowagi między nimi jest jednym z warunków udanego życia.

Zabawa wielu ludziom kojarzy się np. ze śpiewem, tańcami, dyskotekami, balami itd. Niestety niektórzy błędnie łączą je z alkoholem. Nie jest to moim zdaniem wcale konieczny warunek dobrej zabawy. Zabawy są urządzane z różnych okazji np. Sylwester, karnawał, czy jakieś jubileusze oraz inne. Mają bardzo różne formy: od wystawnych z pełną pompą, jak można by je określić, na wielu uczestników, po skromne np. w domu prywatki.

Co jest warunkiem dobrej zabawy? Myślę, że dobra organizacja, ładny wystrój, dobre menu, dobrze dobrana muzyka i profesjonalny prowadzący. Bardzo ważni są też uczestnicy. Istotne dla dobrej zabawy jest to, na ile się już jej uczestnicy znają i pasują do siebie pod wieloma względami. Dlatego też często na różne zabawy przychodzi się przynajmniej w kilku znajomych. Rzadko wybiera się na zabawę samemu. Oczywiście na oficjalnych balach, bankietach ważny jest odpowiedni, najczęściej wieczorowy strój. Inaczej jest na dyskotekach czy prywatkach. Tam na ogół jest duża swoboda w doborze stroju. Muzyka zależy od uczestników zabawy. Jeśli na zabawie, np. Sylwestrze, jest bardzo różnorodne towarzystwo, prowadzący powinien zadbać o urozmaiconą muzykę. Ważny też jest dobry nastrój i pozytywne nastawianie przed zabawą jej uczestników. O ile to możliwe, sprawy służbowe i domowe powinny zostać za drzwiami.

Rozrywka jest też dla wielu osób znakomitym sposobem na odstresowanie się po wielu trudach dnia.

Artykuły (wpisy) znajdujące się w tej kategorii:

Artykuły, wpisy gościnne

Jeszcze nie dodano żadnego wpisu - Twój może być pierwszy!

logo
Artykuły gościnne | właściciel: Paweł Krzyworączka