logo

Hobby – relaks po pracy

logo

Męskie Hobby to zajęcie które pozwala nam się zrelaksować po ciężkim dniu pracy. Niestety, dla większości mężczyzn w Polsce takim zajęciem jest picie piwa przed telewizorem. Jeśli nie chcesz już gnuśnieć i szukasz czegoś co pobudzi twoja wyobraźnię, zapraszamy do przeczytania krótkiego przeglądu różnych hobby które otworzą twoje horyzonty.

Magiczny podwodny świat akwarium

Najpierw coś na uspokojenie po nerwowym dniu w biurze – świat zamknięty w akwarium. Akwarystyka pozwala na podglądanie bogactwa życia w wodzie. Z pewnością widziałeś w sklepie ogromne akwarium z rafami koralowymi i egzotycznymi morskimi rybami. Może zachwyciła cię ciemna zieleń akwarium w stylu Ameryki Południowej z pielęgnicami o dziwnych kształtach? Na początek wybierz jednak akwarium ogólne – czyli takie w którym możesz trzymać różne gatunki rybek – czasem z różnych zakątków globu. Przygotowanie akwarium wymaga czasu – ryby wpuszcza się po tygodniu od pierwszego zalania zbiornika wodą. Akwarium to przede wszystkim rozwijanie wiedzy na temat środowiska naturalnego które staramy się odtworzyć. Akwarium morskie jest o wiele droższe jeśli chodzi o koszt założenia – ale to co możemy w nim ujrzeć jest niepowtarzalne.

Gady – ciche towarzystwo

Osoby które nie mają aż tyle miejsca by postawić w mieszkaniu akwarium, a chcą hodować egzotyczne zwierzę, mogą postawić na towarzysza z gromady gadów. Wbrew niesłusznym opiniom, nawet wąż może okazać się ciekawym towarzyszem. Ponieważ jego zachowanie jest niezwykle ciekawe, jego obserwacja może sprawiać dużo radości nie tylko osobom uczulonym na sierść.
W porównaniu do rybek z akwarium, gady wymagają trudniejszego do zdobycia pokarmu i trochę więcej czujności podczas opieki. Odwzajemniają się o wiele ciekawszym zachowaniem. Są też bardziej oryginalnym hobby. Jeśli chcesz się wyróżnić wśród znajomych, wąż lub legwan na pewno w tym pomogą.

Dochodowe zajęcie

Jeśli chcesz zarobić trochę pieniędzy na swoim hobby, warto zainteresować się numizmatyką. Jak każde zajęcie związane z finansami – im więcej wiemy o naszym nowym źródle dochodu – tym więcej zarobimy. Na rynku można kupić rozmaite monety i zakup tylko niektórych z nich jest dochodowy. Inwestowanie w monety bulionowe jest o wiele bardziej bezpieczne niż kupno monet kolekcjonerskich, jednak wymaga większej ilości pieniędzy. Możemy zarobić również na monetach kolekcjonerskich, pamiętajmy jednak iż ich zakup niesie ze sobą spore ryzyko utraty włożonego kapitału. Jeśli posiądziemy bardzo dużo wartościowej wiedzy, z pewnością nasze inwestycje będą coraz lepsze.

hobbysta pracuje przy motorze

© Scott Griessel – Fotolia.com

Stare pojazdy

Innym zajęciem które przynosi dochody jest renowacja starych pojazdów, np. motocykli. Osoby z zacięciem technicznym z pewnością będą czerpały dużo radości z pracy nad pięknym zabytkowym samochodem czy motocyklem. Co więcej, gdy kupimy taki wehikuł za niewielkie pieniądze i doprowadzimy go do bardzo dobrego stanu, możliwości zarobienia dużych pieniędzy stoją przed nami otworem. Oczywiście, to hobby wymaga dużego garażu w którym będziemy trzymać nasze cudeńka. Wiele osób tak zżywa się ze swoim pojazdem podczas prac, iż potem wcale nie ma ochoty na jego sprzedaż. Praca przy renowacji wymaga sporo siły – jest też doskonałym rozwiązaniem dla osób które pracują w biurze.
Zabytkowe pojazdy mogą tez być częścią innego hobby, rekonstrukcji historycznej. Wielu pasjonatów wojskowości nie poprzestaje na odtworzeniu ubioru, broni i zachowania żołnierzy ulubionej formacji. W Polsce odtwarzano już nieomalże od zera samochody pancerne wz. 34 i teraz trwa praca nad czołgiem 7TP. Oczywiście poza zasięgiem krajowych rekonstruktorów jest Tygrys czy Pantera, ale już samochód pancerny SKOT lub czołg T-34 są łatwiej dostępne. Gwarantują one dużo świetnej zabawy i „bojowe” emocje podczas wypraw na poligon lub na zloty rekonstruktorów. Odtworzenie bitwy z udziałem czołgu to niezapomniane przeżycie.

Modelarstwo

Niestety, niektóre osoby mają zacięcie techniczne a nie mają garażu. Jeśli kochasz pracę przy pojazdach, możesz zająć się sklejaniem modeli plastikowych. Modele do sklejania nie kosztują wiele, a ich sklejanie zapewni ci ciekawe spędzenie czasu wolnego. Co bardzo ważne – modelarstwo wiąże się z przyswojeniem dużej ilości wiedzy na tematy związane z historią oraz techniką. Modele plastikowe to przeważnie odwzorowanie pojazdów militarnych oraz samolotów i statków. Zdarzają się także modele które przedstawiają kolej oraz pojazdy cywilne. Sklejanie modeli jest dobrym wypoczynkiem dla osób które intensywnie pracują w miejscu zatrudnienia. Pozwalają na chwilę zastanowienia się, oraz wymuszają na modelarzu dokładność i cierpliwość.
Dzięki dostępności dużej liczby stron internetowych o modelarstwie, doskonalenie w tym hobby jest dzisiaj stosunkowo łatwe. Można szybko poznać podstawowe techniki i rozwinąć skrzydła dzięki poradom bardziej zaawansowanych modelarzy.

5 Responses to “Hobby – relaks po pracy”

 1. Ja tam wolę rybki od gadów. Ale najbardziej lubię modele do sklejania. Zajęcie prostsze i mniej brudne od motocykla. A i tańsze w uprawianiu. Poza tym rekonstrukcja historyczna – to robią starsi panowie z brzuszkiem, a na wojnę idą dzieciaki. Modele – mniej biegania więcej frajdy, a temat ten sam prawie.

 2. Gry strategiczne takie jak Starcraft 2 online uwielbiam sobie pograć w wolnym czasie. Pochłania szybko czas, ale przynajmniej można rywalizować z graczami 🙂
  Tak to przebywam oczywiście z moją Ukochaną jak najwięcej w wolnym czasie.

 3. Arek pisze:

  A ja to lubię pojechać na ryby w ciszy zrelaksować się i porzucać wędką.

 4. Warren pisze:

  Cześć widzę że chyba nie zarabiasz na swoim
  blogu. Możesz połączyć swoja pasje z zarobkiem. Szkoda
  marnowac ruchu na blogu.

Napisz Twój komentarz do artykułu

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

logo
logo
Artykuły gościnne | właściciel: Paweł Krzyworączka