logo
Przeglądasz kategorię: Motoryzacja

Motoryzacja

Naszkicowane autoMotoryzacja to jeden z najbardziej absorbujących tematów zarówno w internecie, jak i poza nim. Dotyczy prawie każdego z nas. W sieci istnieje mnóstwo różnego rodzaju serwisów, mówiących o tematyce motoryzacyjnej. Można je podzielić jakby na cztery kategorie:

 • Sklepy internetowe
  Czyli wszyscy, którzy oferują sprzedaż części samochodowych i / lub aut używanych, a także nowych, jeśli chodzi o salony samochodowe. Internauta szperający po sieci w poszukiwaniu konkretnej części do swojego auta ma naprawdę przebogaty wybór. Jest także zróżnicowanie cenowe. Nie warto brać pod uwagę pierwszej lepszej oferty sklepu internetowego, czy też aukcji Allegro. Warto poszukać i porównać przynajmniej kilka, a najlepiej kilkanaście cen i towarów. Internet stał się dobrodziejstwem pod względem możliwości wyboru części do aut. Teraz nie jesteśmy już tylko zdani na stacjonarny sklep motoryzacyjny w naszej okolicy. Teraz możemy zamówić alternator, chłodnicę, czy inne akcesoria z hurtowni na drugim końcu kraju i mieć to w domu po dwóch, trzech dniach.
 • Usługi motoryzacyjne
  Wiele firm, które mogłyby z powodzeniem, a nawet powinny zaistnieć w internecie, tego nie robi. Wydaje im się, że do stabilnego prowadzenia biznesu wystarczy metoda "polecenia", czyli tzw. marketingu szeptanego. O ile na krótką metę jest to jeszcze metoda akceptowalna, o tyle w dłuższej perspektywie czasowej wydaje się to nieco chwiejne. Na rynku usług motoryzacyjnych istnieje tak duża konkurencja, że naprawdę warto mieć własną stronę internetową, która nawet niespecjalnie pozycjonowana, z pewnością może przysporzyć nam trzy razy więcej klientów. Nie bez kozery mówi się, i jest to poparte analizami rynkowymi, że poza zakupami spożywczymi najwięcej wydajemy właśnie na nasze samochody. Dlatego każdy, kto poważnie myśli o rozwoju swojego biznesu usług motoryzacyjnych, musi niechybnie zaistnieć w "globalnej wiosce".
 • Serwisy informacyjne
  Jest cała masa stron internetowych, które opowiadają o motoryzacji. W zasadzie każda marka samochodowa, jak OPEL, RENAULT, czy też SKODA ma swoje forum, gdzie miłośnicy dzielą się swoimi doświadczeniami. Internauci prowadzą także setki blogów, na których można wyczytać nierzadko bardzo wartościowe informacje. Popularnym - nazwijmy to - sektorem motoryzacyjnym jest również segment ogumienia. Tutaj możemy znaleźć bardzo wiele rad i porad niekoniecznie stricte nastawionych na zakup produktu.
 • Ubezpieczenia motoryzacyjne
  Jest to segment, który z pewnością można podciągnąć także pod kategorię motoryzacji. Polski rynek ubezpieczeń komunikacyjnych oferuje naprawdę bogaty koszyk. Polski kierowca może przebierać w ofertach przynajmniej kilkunastu, o ile nie kilkudziesięciu towarzystw ubezpieczeniowych. Poza stronami towarzystw mamy do dyspozycji również sporo informacji na temat tego, jakie ubezpieczenie najlepiej dobrać do swojego auta i czym się przy tym kierować.

SUKCESEO pragnie zgrupować dużą liczbę stron z zakresu szeroko pojętego zagadnienia motoryzacji i zaproponować im wzajemnie pozycjonowanie. Jakkolwiek segment motoryzacji cieszy się dużą popularnością w sieci, to przecież nikt nigdy nie może przestać martwić się o swoją pozycję w Google.

Artykuły (wpisy) znajdujące się w tej kategorii:

Kupno i sprzedaż używanego pojazdu

Kupno i sprzedaż używanego pojazdu Większość z nas od czasu o czasu kupuje i sprzedaje samochód. Czas biegnie nieubłaganie, nawet najlepszy pojazd z czasem albo przestaje spełniać nasze wymagania (np. brak klimatyzacji), lub po prostu jego utrzymanie (coraz częstsze i droższe naprawy) przestaje się opłacać. Kupno samochodu Załóżmy, że stało się: podjęliśmy decyzję o sprzedaży lub kupnie samochodu. W obu przypadkach...

logo
Artykuły gościnne | właściciel: Paweł Krzyworączka