logo
Przeglądasz kategorię: Nauka i Edukacja

Nauka i Edukacja

Odczynniki chemiczneChoć na pozór pojęcia nauki i edukacji niczym się nie różnią, to jednak wnikliwy obserwator jest w stanie rozgraniczyć te terminy. Z pojęciem nauki kojarzy się tak zwana normalna szkoła. Czyli program zatwierdzony i wdrażany przez Ministerstwo, który obowiązuje we wszystkich poziomach szkół. Nauka bywa nudna i niestety w wielu wypadkach kojarzy się z przymusem.

Termin edukacja ma bardziej pozytywny wydźwięk. Edukacja bowiem bardziej kojarzy się ze zdobywaniem wiedzy nazwijmy to "pozaszkolnym". A ściślej mówiąc odbywającym się poza ramami tradycyjnego programu. Mówi się często, iż człowiek uczy się całe życie. I rzeczywiście: edukacja nie kończy się, a przynajmniej nie powinna, w murach szkolnych. Ludzie złośliwi, a może ci inaczej myślący, dodają, iż po wyjściu ze szkoły nauka dopiero się zaczyna. Chodzi o przełamanie pewnych stereotypów, szkolnych utartych kanonów, które niestety w wielu wypadkach coraz bardziej odbiegają od rzeczywistości i swojej przydatności na wolnym rynku. A którymi przez lata byliśmy pojeni w ławach szkolnych i niestety nadal jesteśmy.

Ratunkiem wydały się być różnego rodzaju kursy organizowane w internecie i poza nim, prowadzone przez tak zwanych praktyków biznesu i e-biznesu. Ludzi, którzy starają się tworzyć nową jakość dostarczanej wiedzy, opartą właśnie nie o bezsensowne regułki, ale żywe przykłady z działań gospodarczych i biznesowych.

Warto wspomnieć, iż w ostatnich kilku, czy kilkunastu latach powstało nawet coś więcej, niż tylko krótkie kursy wiedzy praktycznej. Zaczęły tworzyć się regularne szkoły, a nawet uczelnie wyższe oferujące wiedzę na pograniczu książki i biznesu. Albo jeszcze lepiej powiedzieć - wiedzy na bazie książki napisanej przez biznesmena.

Dzisiaj człowiek, który chce w jakiś sposób zaistnieć musi chłonąć wiedzę bez ograniczeń. W zasadzie każda nowo poznana zasada biznesowa, czy teoria rozwoju osobistego powinna stawać się przyczynkiem do drążenia kolejnej porcji wiedzy. Ma to przede wszystkim związek z niebywałym postępem technologiczno - gospodarczym, jaki stał się faktem w ostatnich latach i próba nadążenia za tym postępem ludzi, którzy rozumieją ideę nowoczesnego kształcenia. Warto podkreślić tutaj fakt, iż pieniądze przeznaczone przez nas na kursy i szkolenia są w większości przypadków inwestycją wielokrotnego zwrotu. To znaczy, że wydany powiedzmy tysiąc złotych będzie procentował, ale pod jednym warunkiem. A mianowicie wtedy, gdy wiedzę przekazaną przez eksperta na szkoleniu, uczelni, czy innym kursie będziemy wdrażać w życie.

Artykuły (wpisy) znajdujące się w tej kategorii:

Opinie i osiągnięcia absolwentów kursów szybkiego czytania

Opinie i osiągnięcia absolwentów kursów szybkiego czytania Podejmując decyzję o rozpoczęciu nauki szybkiego czytania poszukujemy opinii innych osób, które już ukończyły takie szkolenia i stosują nowe umiejętności w codziennej praktyce. Zastanawiamy się i szukamy odpowiedzi na nurtujące nas wątpliwości związane z wyborem prowadzącego i rodzaju szkolenia, na które się udamy. Uwarunkowania związane z wiekiem kursantów Jedną z wątpliwości jakie...

logo
Artykuły gościnne | właściciel: Paweł Krzyworączka