logo
Przeglądasz kategorię: Prawo

Prawo

Okulary prawnikaPrawo to dziedzina życia, która jest bardzo mało znana przeciętnemu Kowalskiemu. A szkoda. Gdybyśmy choć trochę lepiej orientowali się w zagadnieniach prawnych zakresu podstawowego, łatwiej by się żyło. I nie chodzi tutaj o jakieś zawiłe sprawy, które leżą w gestii prawników. Ale o zwykłe, przyziemne kruczki, które często spędzają nam sen z powiek. I dla wyjaśnienia których w pośpiechu szukamy pomocy prawnej. Takich codziennych sytuacji może być całe mnóstwo. Podajmy kilka przykładów:

  • czy możemy wyciąć drzewo z własnej posesji, a jeśli tak, to jakie?
  • czy możemy zrobić zdjęcie w centrum miasta i opublikować je w gazecie bez jakichkolwiek pozwoleń?
  • czy możemy coś wskórać, jeżeli kupimy auto, w którym jego poprzedni właściciel zataił poważną usterkę?
  • czy mamy jakieś szanse przed jakimkolwiek sądem, gdy lekarz wykona nam źle zabieg, narażając nas na uszczerbek na zdrowiu? Do kogo się w takim przypadku zwrócić?
To jest tylko kilka z życia wziętych sytuacji, gdzie nawet niewielka orientacja w przepisach dałaby nam przewagę i spokojny sen.

Ludzie bardzo często łamią prawo, nawet o tym nie wiedząc. A jak wiadomo, nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania. Dlatego bardzo ważną rzeczą jest, żebyśmy chcieli się zapoznawać z materiałami prawnymi z każdej dziedziny życia. Dzisiaj każdy wie, ze najłatwiejszy dostęp do zagadnień prawnych mamy poprzez internet. W internecie możemy uzyskać nawet darmową poradę profesjonalisty. Jest sporo portali, gdzie prawnicy udzielają różnych porad prawnych w wielu dziedzinach, przy tym promując swoje nazwisko i zyskując potem płatnych klientów.

Projekt Sukceseo chce zgrupować jak największą ilość witryn traktujących o zagadnieniach prawnych. Warto w tym miejscu nadmienić, iż liczymy na możliwie jak największą ilość serwisów wyjaśniających zawiłości prawa w internecie. Jest to bowiem problem coraz bardziej palący i coraz bardziej potrzebujący szerokiego naświetlenia. Wielu ludziom do dzisiaj się wydaje, że o ile prawo nazwijmy to "stacjonarne" są zmuszeni przestrzegać, o tyle w internecie w zasadzie mogą być bezkarni. Czyli nie muszą się stosować do żadnych restrykcji i przepisów. Nic bardziej mylnego, albowiem prawo w internecie obowiązuje tak samo jak w "realu" i tak samo musimy się stosować do jego przepisów. Szczególnie do przepisów prawa autorskiego, które jest nagminnie łamane w internecie. I to nie tylko duplikowanie treści.

Ważne jest, aby każda strona, która ma taką konieczność, posiadała swój zbiór zasad prawnych. O co chodzi? Chociażby polityka prywatności w sklepie internetowym. Jakby tak poszukać, to z pewnością znajdziemy sklepy, które jej nie posiadają. Ważną rzeczą jest również ochrona danych osobowych. Zachęcamy serwisy, które zawierają treści w tym zakresie, aby przyłączały się do naszego projektu. I poza tym, że uzyskają własną korzyść - to rozpoczną edukację często zagubionych sprzedawców internetowych.

Artykuły (wpisy) znajdujące się w tej kategorii:

Artykuły, wpisy gościnne

Jeszcze nie dodano żadnego wpisu - Twój może być pierwszy!

logo
Artykuły gościnne | właściciel: Paweł Krzyworączka