logo
Przeglądasz kategorię: Reklama i Marketing

Reklama i Marketing

W środek tarczyNa co dzień nawet nie zdajemy sobie sprawy, że wszystko, co nas otacza, jest jedną wielką reklamą. Może dlatego tak się dzieje, gdyż element reklamy stał się tak powszechny w życiu człowieka, że traktujemy go jak coś normalnego i nie wymagającego uwagi. Na każdym przystanku autobusowym jest kilka reklam, niemal każdy kiosk ruchu jest oklejony jakąś reklamą, w końcu każdy tramwaj, czy autobus ma na sobie elementy reklamy wielkopowierzchniowej. Wszędzie, gdzie tylko nie odwrócimy wzroku, czeka na nas coś spokrewnionego z reklamą.

Przejdźmy teraz do Internetu, bo tutaj reklama jest czymś jeszcze bardziej powszechnym. Można się nawet posunąć jeszcze dalej i powiedzieć, że cały Internet to jest jedna wielka reklama. Niemal każda strona internetowa ma jakąś grafikę, czy tez baner, który powstał na zlecenie reklamodawcy. Powiedzenie:
"Reklama dźwignią handlu"
jest w dzisiejszych czasach prawdziwe, aż nadto. I kwestią tylko jest, w jaki sposób promować się delikatnie i nie nachalnie, żeby nie uzyskać efektu odwrotnego, od zamierzonego. Ci, którzy na co dzień zajmują się reklamą, mają nie lada orzech do zgryzienia, ponieważ jeżeli na przykład baner reklamowy jest zbyt inwazyjny, po prostu zostaje zignorowany. Sztuką więc jest wymyślić coś takiego, żeby zaciekawiło i jednocześnie przełożyło się na zyski reklamodawcy.

Marketing to pojęcie ściśle z reklamą powiązane, które stanowi jakby kolejny krok w procesie zachęty i sprzedaży. Słowo "marketer" oznacza po prostu "sprzedawca", a więc marketing to nic innego, jak tylko sprzedaż produktu i/lub usługi.

Marketing tradycyjny przeszedł niewiarygodną rewolucję w momencie, gdy zostały szeroko otwarte wrota Internetu. To, co do tej pory było widoczne gdzieś na ostatniej stronie gazety, czy czasopisma teraz zaistniało na stronie głównej witryny internetowej. Stało się tylko kwestią czasu i pieniędzy, jak najszybsze "wyciągniecie" naszej strony firmowej na szczyty wyników wyszukiwań. Marketing w Internecie nierozerwalnie łączy się z pozycjonowaniem. Każdy link pozostawiony na forum, blogu, czy też portalu tematycznym przybliża reklamodawcę do upragnionego celu, czyli rozpowszechnienia swojego biznesu. Trzeba przyznać, iż dość długo trwało przekonanie ludzi, że marketing poprzez Internet to sprawa przyszłościowa. Ale ci, którzy weszli ze swoją działalnością do Sieci, z pewnością nie żałują. Dzisiaj nie ma już na rynku poważnych firm, które nie uprawiałyby na szeroką skalę marketingu internetowego.

Artykuły (wpisy) znajdujące się w tej kategorii:

Fotografia portretowa

Fotografia portretowa Wiele osób zastanawia się, dlaczego ich zdjęcia nie przypominają tych z pierwszych stron gazet. Najczęściej wykonujemy zdjęcia portretowe, które wbrew pozorom wymagają od fotografa bardzo dużo umiejętności technicznych, a także znajomości sprzętu. Fotografia portretowa wymaga także sporo od sprzętu – podstawą jest jasny i ostry obiektyw oraz możliwość manualnego ustawienia wartości...

logo
Artykuły gościnne | właściciel: Paweł Krzyworączka