logo

Najwyższa pora zaplanować wyjazd na narty

logo

Alpejskie stoki zjazdowe dla narciarzyWraz z końcem lata, każdy kto ceni sobie aktywne formy spędzania czasu zaczyna rozglądać się za zimowymi ofertami wyjazdów narciarskich.

Zdecydowana większość narciarzy raczej stara się wybrać na narty dość popularne narciarskie kierunki, czyli Austrię, Włochy, Słowację oraz Francję. Ci, którzy nie mogą niestety wyjechać na dłużej, zostają w kraju i poszukują białego puchu w Tatrach, Karkonoszach, Beskidach i Sudetach.

Od lat niesłabnącą popularnością w gronie narciarzy z bardziej zasobnym portfelem cieszy się Austria i włoskie Dolomity. Na narty do Austrii jeździmy przeważnie, co najmniej na tydzień, ale zdarzają się również indywidualne wypady na weekend np do austriackiego Tyrolu. Tyrol to absolutnie najczęściej oblegany region turystyczny w Austrii. Wspaniale przygotowywane stoki narciarskie, przyszłościowe wyciągi narciarskie, nieduża odległość oraz doskonałe do uprawiania zimowych sportów okoliczności klimatyczne sprawiają, że austriacki Tyrol na narty nie ma sobie w tej dziedzinie równych. Narciarze jeżdżą do Austrii całymi rodzinami, a dzieci mają w Austrii idealne warunki do uczenia się jazdy na nartach. Działają w austriackich ośrodkach narciarskich liczne szkółki narciarskie, a dla tych, którzy już coś umieją istnieją specjalnie przygotowane łagodne trasy narciarskie.

Dlaczego austriackie Alpy cieszą się tak duża popularnością wśród polskich narciarzy?

Alpy w Austrii to najbliższe trasy, kurorty i stoki narciarskie na niepodważalnie najwyższym światowym poziomie. Spędzając kilka godzin w samochodzie możemy znaleźć się w kompletnie innym narciarskim świecie niż ten który mamy w Polsce.

Infrastruktura narciarska w AustriW Alpach austriackich nie istnieje problem niekorzystnej aury a tym bardziej deficytu śniegu. Nie ma też problemu z dojazdem do kurortów narciarskich czy zakwaterowaniem w pensjonacie nawet w samym szczycie sezonu. Alpy austriackie to niekwestionowany raj dla snowboardzistów i narciarzy wszelkiej maści.

Ośrodki sportów zimowych w austriackich Alpach położone są w pięciu najistotniejszych, iście narciarskich rejonach czyli Schladming-Dachstein, Salzburger Sportwelt, Gastein, Hochkonig oraz Grossarltal. Regiony te razem działają i wspomagają się w ramach stowarzyszenia Ski Amade.

Infrastruktura narciarska i snowboardowa

Alpy austriackie to setki narciarskich wyciągów i prawie 1000 km świetnie wytyczonych i utrzymanych tras narciarskich. Alpy austriackie to nie tylko wspaniała, utrzymana w symptomatycznym stylu komfortowa baza noclegowa, ale również ponad 220 górskich schronisk umiejscowionych na wysokości powyżej 2300 m.n.p.m.

Po zjazdach narciarze mogą częstować się frykasami pysznej kuchni austriackiej, specjałami nigdzie indziej nie serwowanymi, takimi jak słynny wiedeński sznycel, pierogi, Schlipfkrapfen, knedle ze skwarkami i mnóstwo innych, a także standardowym napojem czyli gorącą herbatą „z prądem” o ciekawej nazwie Jaga-Tee. Na deser na łakomczuchów czekają naturalnie austriackie Kipfle czyli coś jakby pączki oraz owocowe strudle.

Co jeszcze ciekawego w austriackich narciarskich kurortach alpejskich?

Amatorów wyrafinowanych trunków skuszą na pewno liczne rodzaje win jak również tradycyjne piwo austriackie z pianką. Ponadto wiele ciekawych dań typowych dla austriackiej kuchni czyli kiełbaski grillowane, świetnie przyrządzone mięsa czy też ma deser strudle z owocami.
Jeśli idzie o noclegi to mamy do wyboru pełen asortyment od tanich pokoi w kwaterach prywatnych poprzez pensjonaty, małe hotele rodzinne, tzw gasthausy czyli gospody wiejskie z pokojami sypialnymi dla turystów po eleganckie ośrodki i hotele SPA.

Napisz Twój komentarz do artykułu

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

logo
logo
Artykuły gościnne | właściciel: Paweł Krzyworączka