logo

Polecane noclegi nad morzem

logo

Każdego roku już na wiosnę kurorty nadbałtyckie rozpoczynają przygotowania do sezonu letniego i do przyjęcia turystów pragnących spędzić wczasy nad morzem, odpocząć od codziennych spraw w specyficznym klimacie, wsłuchując się w szum fal morskich, delektując się piaskiem pod stopami oraz podziwiając wspaniałe nadmorskie krajobrazy. Oczywiście wachlarz nadbałtyckich atrakcji turystycznych jest znacznie większy i przybywa ich każdego roku, ale te wymienione należą do najbardziej charakterystycznych, powiedzmy: ponadczasowych.

Przygotowania do wypoczynku

Znacznie wcześniej do sezonu turystycznego przygotowują się, a przynajmniej powinni, sami wczasowicze – bowiem pomimo stale rozwijającej się bazy noclegowej na polskim wybrzeżu, miejsc ciągle brakuje. Serwisy internetowe typu Noclegi nad Morzem agregujące przeróżne obiekty noclegowe prześcigają się w szukaniu coraz to nowych sposobów dotarcia do potencjalnego klienta, natomiast klienci coraz wcześniej zmuszeni są rezerwować noclegi, jeżeli chcą być pewni, że dostaną to, czego szukają. Całkiem częste bywają przypadki, że noclegi w ciekawych i atrakcyjnych lokalizacjach trzeba rezerwować już na przełomie grudnia i stycznia, co jeszcze kilkanaście lat temu było nie do pomyślenia. Wiele osób w latach dziewięćdziesiątych przyjeżdżało na wczasy zupełnie bez rezerwacji i na miejscu szukało jakiegoś przyzwoitego lokum.

Zadowolenie klienta?

Ogromny rozwój turystyki w ostatnich latach, wzrost oczekiwań jeśli chodzi o standardy noclegowe, a także promocja tej gałęzi gospodarki i sukcesywne bogacenie się polskiego społeczeństwa sprawiło, że dzisiaj ceny są wyższe, a i tak coraz ciężej znaleźć domek, pensjonat czy hotel, z którego jesteśmy w stu procentach zadowoleni.
Kilkadziesiąt kurortów nad polskim morzem, rozlokowanych na odcinku pasa przybrzeżnego ponad 500km z zachodu na wschód oferuje zróżnicowany krajobraz, mnogość tradycji i różnorodność kulturalna regionów, a także specyficzne atrakcje turystyczne. Jeśli chodzi o tę ostatnią konkurencję, to praktycznie każda miejscowość nad polskim morzem albo już ma, albo dopiero szuka tego czegoś, czym mogłaby się odróżnić od całej reszty.

Przykład Dziwnowa

Aleja Gwiazd w DziwnowiePrzykładowo w Dziwnowie, kurorcie położonym na Mierzei Dziwnowskiej, jest niezwykle oryginalna, jedyna w swoim rodzaju i jedyna na Pomorzu Ulica Gwiazd Sportu. To właśnie tutaj, co roku odbywa się Festiwal Gwiazd Sportu, na którym można spotkać tych, których na co dzień można podziwiać jedynie na stadionach i w telewizyjnych transmisjach z imprez sportowych.
Poza festiwalem, przez cały rok można tutaj zwiedzać fantastyczną galerię trofeów, a raczej ich replik rozlokowanych wzdłuż całej Alei. Są to eksponaty upamiętniające największe dokonania polskich sportowców w minionych latach. Mamy więc medale z olimpiad oraz mistrzostw świata i Europy, a także inne gadżety przypominające okresy świetności polskich sportowców w różnych dyscyplinach.

Pobierowo

Miejscowość Pobierowo nad BałtykiemRównież na Zachodnim Wybrzeżu, a ściślej mówiąc niedaleko Rewala, kurort cieszący się ogromną popularnością – Pobierowo i jego największy atut – projekt Akademia Słońca, mający na celu:

  • Promocję aktywnego wypoczynku podczas wakacji.
  • Zachęcanie zarówno dzieci, jaki i osób dorosłych do przeróżnych konkursów i zawodów.
  • Organizowanie czasu najmłodszym właśnie na plaży.
  • Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy.
  • Promocję bezpiecznego korzystania z kąpielisk nadmorskich.

Głównie ze względu właśnie na nowatorski projekt cieszący się niesłabnąca popularnością, czyli Letni Uniwersytet na Plaży w Pobierowie, warto do tej miejscowości przyjechać z małymi dziećmi. Rezerwując dobre miejsca noclegowe w Pobierowie oraz trzymając kciuki za pogodę, turyści będą mieli wiele okazji do poleniuchowania na plaży w czasie kiedy dziećmi zajmą się animatorzy oferujący szereg atrakcji właśnie dla najmłodszych tuż nad brzegiem morza i na świeżym powietrzu.
W Dziwnowie – http://dziwnow-noclegi.mides.pl

Napisz Twój komentarz do artykułu

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

logo
logo
Artykuły gościnne | właściciel: Paweł Krzyworączka