logo

Udany urlop nad morzem

logo

Jeśli chcesz gwarancji udanego urlopu nad morzem bez względu na pogodę – przyjedź do Niechorza, jednego z najciekawszych kurortów nadmorskich Pomorza Szczecińskiego. Miejscowość średniej wielkości, tętniąca życiem turystycznym i oferująca również miejsca zaciszne oraz wspaniałe nadmorskie krajobrazy.

Niechorze to wspaniała kombinacja wszystkiego tego czego możemy oczekiwać wybierając się na wymarzone wakacje nad Bałtyk. Kurort ten ma fenomenalne plaże z niestromym zejściem do morza. Jest to ważne zwłaszcza dla wczasowiczów rezydujących nad morzem z małymi dziećmi z uwagi na bezpieczeństwo. Co więcej, miejscowość ma wyśmienicie rozbudowaną ofertę noclegową oraz gastronomiczną. Liczne obiekty noclegowe: pokoje, tanie noclegi i ośrodki wypoczynkowo-wczasowe zapewniają noclegi na rzeczywiście wysokim poziomie i umożliwiają znaczny potencjał wyboru. Dla znacznie bardziej wymagających dostępne są również hotele spa i luksusowe apartamenty ze wspaniałą panoramą na morze. Takie obiekty noclegowe, pensjonaty nad Bałtykiem w Niechorzu z widokiem na morze oraz restauracje z panoramą na plażę są niepodważalnym i unikalnym atutem Niechorza.

Niechorze - fantastyczne widoki z klifu na morze

Aktywny wypoczynek nad morzem

Abstrahując od walorów typowo powiązanych z tematem noclegów, ich lokalizacją i zapleczem gastronomicznym, jak się okazuje Niechorze to także świetne miejsce dla tych wszystkich którzy cenią sobie czynny urlop nad morzem. Bardzo nowoczesny ośrodek sportowy, ścieżki spacerowe i rowerowe trakty w Niechorzu i najbliższym otoczeniu zapewniają duże możliwości poprawienia swej formy i miłego spędzania czasu. Dostęp do takich atrakcji jest bardzo praktyczny. Kompleks sportowo-rekreacyjne jest na tyle duży że nie ma problemu z rezerwacją kortów czy boisk. Trakty i trasy dla rowerzystów są rewelacyjnie oznakowane, a system wypożyczalni Rewal Bike zapewnia profesjonalną obsługę nie tylko w samym Niechorzu ale też w kurortach pobliskich. Ogromny obszar wodny Liwia Łuża oraz zieleńce i chodniki spacerowe to świetna okazja żeby odpoczywać w ciszy, z kolei barwne i gwarne centrum Niechorza ze straganami pamiątkowymi, kawiarniami, knajpami z muzyką graną na żywo jak również salonami gier i placami zabaw, zapewniają świetną okazję do szampańskiej zabawy i szaleństw.

Atrakcje turystyczne w najbliższej okolicy Niechorza

Będąc w Niechorzu warto udać się na wycieczkę do pobliskich miejscowości zobaczyć na przykład ruiny kościoła w Trzęsaczu, nowoczesne centrum Rewala czy na wybrać się na lody Szkotnickiego do Pobierowa. Pobierowo to duży ośrodek turystyczny w gminie Rewal, słynie przede wszystkim z innowacyjnego programu promującego zdrowy i bezpieczny wypoczynek czyli Akademia Słońca na plaży w Pobierowie. To coś zupełnie innego niż leniwe wylegiwanie się na kocu. Warto spróbować innych form wypoczynku w szczególności aktywnego spędzania czasu również na słonecznej plaży.

Gminny projekt Akademia Słońca to nie jedynie mini park rozrywki i atrakcji dla najmłodszych. Również dla pełnoletnich proponowane są liczne turnieje i konkursy, a także kursy pierwszej pomocy oraz wiele innych ciekawych konkurencji uatrakcyjniających relaks na plaży.

Restauracje i kafejki nad morzem w centrum PobierowaPobierowo to doskonałe miejsce na rodzinne wczasy nad morzem zwłaszcza z małymi dziećmi, które również po plaży nie będą się nudziły. W centrum Pobierowa działa stacjonarny plac zabaw ogrodzony i całkowicie bezpieczny, a wokół niego są rozstawione ławeczki dla opiekunów i rodziców. Wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej, głównego deptaka w Pobierowie, rozstawionych jest jeszcze parę dmuchanych centrów zabaw jak również występujące na każdym kroku skwery gdzie pociechy wczasowiczów mogą się rozerwać.

Atrakcje turystyczne w Pobierowie na plaży

Dla nieco starszych dzieci oraz młodzieży szkolnej, polecamy słynne Centrum Sportu czyli liczne boiska do gier zespołowych, korty tenisowe, bieżnie lekkoatletyczne itp. Oprócz tego wypożyczalnie gokartów i rowerów. Jednym słowem Pobierowo to jedno wielkie zagłębie wypoczynku i rozrywki. Jeśli do tego dorzucimy doskonałe ciastkarnie i lodziarnie, w których można oddać się uciechom podniebienia to Pobierowo jawi się jako jedno z najlepszych miejsc na rodzinne wakacje nad Bałtykiem.

Napisz Twój komentarz do artykułu

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

logo
logo
Artykuły gościnne | właściciel: Paweł Krzyworączka