logo

Warszawa – TOP atrakcje turystyczne

logo

Kolumna na placu zamkowym w WarszawieMiasto Warsa i Sawy przez peerelowską rzeczywistość zaniedbana, w ostatnich latach przeobraziła się w autentyczną europejską stolicę.

Abstrahując od funkcji reprezentacyjnej jest również mocnym ośrodkiem życia politycznego, kulturalnego, i prawdziwym centrum ekonomiczno-finansowym. W stolicy swoje siedziby mają największe korporacje działające na terenie kraju.

Z drugiej strony Warszawa to obecnie jedno z największych centrów turystycznych. Ogromna liczba pomników historii i ciekawych miejsc, ukierunkowanie władz miejskich na turystykę i serwis gości przyjezdnych, a także zakończona sukcesem i profesjonalna organizacja dużego turnieju piłkarskiego EURO2012 sprawia, że popularność turystyczna systematycznie idzie w górę.

Miasto, w którym swoja młodość przeżyli wielcy Polacy Maria Curie Skłodowska i Fryderyk Chopin, rozwija się z roku na rok. Można powiedzieć że ktoś, kto nie był w stolicy od kilku lub kilkunastu lat może stolicy po prostu nie poznać. Ogromne tereny zielone, cała masa szlaków i chodników spacerowych a także szlaków rowerowych. Odnowione i bardzo dobrze wyeksponowane zabytki a także współczesne centrum z drapaczami chmur.

Warszawska Starówka

Co decyduje o stale rosnącej popularności turystycznej Warszawy?

Nie byłoby przyjezdnych gdyby nie bardzo dobrze funkcjonujące zaplecze hotelowe. Syreni gród dysponują nowoczesną bazą noclegową oraz hotelami i hostelami w każdym standardzie w najatrakcyjniejszych miejscach. Wybierając lokalizację obiektu hotelowego dobrze jest zwrócić uwagę na położenie i dostęp do środków komunikacji miejskiej czyli stacje kolei metra, przystanki tramwajowe i autobusowe. System komunikacji jest niestety słabym punktem stolicy. Miasto zaliczane jest do w najwyższym stopniu przeciążonych komunikacyjnie i zakorkowanych w Europie.

Sprawdź co warto zwiedzić w Warszawie, czyli najbardziej istotne punkty warszawskiej metropolii:

 

 • Warszawska starówka – niemal całkowicie zniszczona w czasie operacji powstańczych odtworzona, w sposób tak precyzyjny że ostatecznie wpisane na zaszczytną listę UNESCO, z reprezentatywnym monumentem warszawskiej Syrenki będącej godłem Warszawy.
 • Królewski Zamek – majestatyczny, stojący w ścisłym centrum, przez budynkiem stoi słynna Kolumna króla Plac zamkowy WarszawaZygmunta, z pod zamku roztacza się fantastyczny widok na dzielnicę Pragę, trasę W-Z i wspaniały Stadion Narodowy.
 • Wieża Kościoła św. Anny przy ulicy Krakowskie Przedmieście 68, idealny punkt widokowy na Stare Miasto, po pokonaniu 150-ciu schodków ze szczytu możemy delektować się imponującymi zabytkowymi obiektami.
 • Pałac Kultury i Nauki – do niedawna samotny warszawski drapacz chmur, do teraz bezapelacyjnie najwyższy, niemniej jednak pod względem wyglądu przyćmiewają go współczesne drapacze postawione lub wznoszące się dookoła
 • Najsłynniejsze i w największym stopniu eleganckie ulice metropolii czyli Krakowskie Przedmieście której przedłużeniem jest ulica Nowy Świat, w Bazylice św. Krzyża mieści się urna z sercem Chopina. Nowy Świat z kolei to lokalizacja drogich restauracji, ekskluzywnych sklepów i cukierni z których najbardziej wizytówkowa to A.Blikle. To również tutaj znajduje się najbardziej ekskluzywny hotel w centrum Warszawy mianowicie Bristol.
 • Iluminacyjny Park Fontann na placu I Dywizji Pancernej, trzysta sześćdziesiąt siedem dysz z których wytryskuje ponad 30 tys. litrów wody w ciągu minuty, spektakularnie podświetlone trzystoma reflektorami mieniąc się wszystkimi kolorami i tworząc fantastyczny wodne przedstawienie „Światło-Woda-Dźwięk”
 • Królewskie Łazienki – uroczy i unikalny Park Królewski z licznymi monumentami przyrodniczymi, wspaniałą oranżerią i słynną pomarańczarnią, a także atrakcyjnym Pałacem na Wodzie, doskonałe miejsce wypoczynku i przechadzek
 • Plac Defilad – znany kolosalny plac na którym odbywają się duże zgromadzenia i imprezy honorujące istotne wydarzenia, obowiązkowe miejsce – grób nieznanego żołnierza i Park Saski.
 • Muzeum Powstania Warszawskiego – budynek zadumy i poznania w szczegółach tego co wydarzyło się w Warszawie podczas powstania. Poruszające i chwilami przytłaczające, doskonale zaplanowane i wyposażone miejsce gdzie można zgłębić wszystkie sekrety wielkiego polskiego zrywu wolnościowego.
 • Praga czyli prawobrzeżna część Warszawy która ocalała od dewastacji hitlerowskiej na której usytuowane są zabytkowe secesyjne budynki mieszkalne, dziewiętnastowieczne latarnie gazowe i uliczki brukowane. To właśnie tutaj Roman Polański kręcił Pianistę. Ulubiona dzielnica twórców i rysowników.
 • Stadion Narodowy – najnowocześniejszy stadion Europy, wykonany z biało-czerwoną elewacją, kapitalnie widoczny prawie z każdego miejsca w centrum miasta (zobacz tanie hotele niedaleko stadionu narodowego)
 • Warszawski ogród zoologiczny – kapitalne miejsce spacerów i odpoczynku z dziećmi, mnóstwo unikatowych odmian egzotycznych zwierząt i roślin.
 • Centrum Nauki Kopernik usytuowane w dzielnicy Powiśle ulicy Wybrzeże Kościuszkowskie 20 przy trasie W-Z, interaktywna, ogromna, doskonale urządzona hala edukacyjna, fantastyczne miejsce dla młodych ludzi i dzieci łączące edukację z rozrywką.
 • Muzeum klubu Legia Warszawa które mieści się przy ulicy Łazienkowskiej w budynku stadionu Pepsi Arena. Frajda dla amatorów futbolu, kibiców Legii i fanów słynnego polskiego piłkarza lat 70-tychKazimierza Deyny.
 • Muzeum Marii Curie Skłodowskiej i najbardziej nowoczesne w tej części Europy multimedialne Muzeum wielkiego kompozytora Fryderyka Chopina.

Napisz Twój komentarz do artykułu

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

logo
logo
Artykuły gościnne | właściciel: Paweł Krzyworączka