logo

Trycholog – na ratunek włosom

logo

Coraz częściej słyszymy o trychologii

wygląd włosaCzym ona jest i czym się zajmuje? Jeżeli wypadają Ci włosy lub masz z nimi inny problem, ten temat jest właśnie dla Ciebie. Trychologia jest dziedziną nauk medycznych zajmującą się schorzeniami skóry głowy i włosów, ich rozpoznawaniem i leczeniem. W dzisiejszych czasach większość ludzi boryka się z problemami skóry głowy i włosów. Zwłaszcza Panie bardzo zwracają uwagę na ten niezwykle ważny element wizerunku, jakim są włosy. Zanieczyszczone środowisko, stres, zła pielęgnacja, promieniowanie emitowane przez różne urządzenia, jak również nieodpowiednia dieta, są najczęstszą przyczyną problemów takich jak:

  • łysienie, nadmierne wypadanie włosów,
  • łojotok
  • łupież
  • sucha, nadwrażliwa skóra głowy

Kondycja włosów

MikrokameraStan włosów jest wyznacznikiem zdrowia naszego organizmu, zatem każda choroba, nierównowaga hormonalna, przyjmowanie silnych leków również odbija się negatywnie na wyglądzie naszej fryzury.

Specjalista trycholog uzbrojony w cyfrowy sprzęt diagnostyczny w postaci mikrokamery diagnozuje problem i za pomocą szeregu preparatów trychologicznych eliminuje go. Niejednokrotnie trycholog dzięki współpracy z dermatologiem i endokrynologiem może wcześnie wychwycić i zażegnać poważne schorzenie nie dopuszczając do utraty włosów.

W dobie dynamicznego rozwoju internetu wielkim ułatwieniem dla osób z problemem skóry głowy jest teletrychologia czy też e-trychologia. Za pomocą transmisji danych z domowej mikrokamerki, zebraniu szczegółowego wywiadu i dokładnej analizie wszystkich informacji, trycholog na odległość może ocenić stan skóry i dobrać odpowiednie produkty.

Produkty Gestil care

Skuteczność terapii

Po takiej konsultacji pacjent zamawia zalecone produkty w sklepie internetowym i umawia się ze specjalistą na ponowną konsultację w celu sprawdzenia skuteczności zleconej kuracji. Działanie to ma na celu ułatwienie dostępu do takich usług osobom, które z różnych powodów mają utrudniony kontakt z trychologiem. Na chwilę obecną certyfikowanych trychologów w Polsce jest niewielu, w związku z tym dostępność do ich usług jest ograniczona, a potrzeby klientów ogromne.

Nowoczesne preparaty trychologiczne dzięki swojemu bogatemu, naturalnemu składowi gwarantują wysoką skuteczność i bezpieczeństwo prowadzonej kuracji, również w zaciszu domowym.
Poprzez odpowiednią pielęgnację z zastosowaniem tych preparatów, można zadbać o odpowiednią higienę i poprawić ukrwienie skóry głowy zapobiegając pojawieniu się przykrych problemów i nawrotom schorzeń już wyleczonych.
Produkty trychologiczne różnią się od drogeryjnych przede wszystkim stężeniem aktywnych leczniczych składników. Szampony nie zawierają Sodium Lauryl Sulfate i silikonów, a co za tym idzie nie obciążają włosów i skóry głowy.
Lotiony pobudzające odrost są skomponowane tak, aby mogły działać na różne typy łysienia z androgenowym włącznie. Natomiast pozbawione silikonów maski na włosy odbudowują strukturę włosa nie obciążając go.

Masaże skóry głowy

ŁupieżNależy pamiętać również o masażach skóry głowy. Masaż jest często niedocenianym elementem prowadzenia trychoterapii. Pobudzając krążenie potrafi zdziałać cuda. Wiele osób cierpiących na nadmierne wypadanie włosów boi się dotykać skóry głowy w przekonaniu, że zrobi krzywdę mieszkom włosowym. Nic bardziej błędnego. Należy masować, najlepiej codziennie. Można to robić z użyciem lotionu, specjalnego oleju lub nawet na sucho.

Niewielki łupieżOgromną rolę odgrywa także prawidłowe odżywianie. Włosy lubią białko, nie lubią słodyczy i śmieciowego jedzenia. Trycholog współpracujący z dietetykiem zaleci odpowiednia dietę, która będzie dobrana odpowiednio do problemu.

Pielęgnujmy zatem nasze włosy w odpowiedni sposób i cieszmy się ich pięknem przez długi czas.

Napisz Twój komentarz do artykułu

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

logo
logo
Artykuły gościnne | właściciel: Paweł Krzyworączka